Fundacja dla Somalii oferuje szeroki zakres szkoleń ukierunkowany na rozwijanie kompetencji biznesowych i dostarczymy niezbędnych narzędzi, by pomóc zamienić twój pomysł w biznes!

W ramach projektu Fundacja zorganizuje cztery cykle szkoleń – pierwszy cykl po polsku zaplanowany jest na listopad 2018 – kwiecień 2019, drugi cykl po polsku na listopad 2019 – marzec 2020, trzeci cykl po angielsku w okresie kwiecień – lipiec 2020, oraz czwarty cykl po polsku w okresie wrzesień – grudzień 2020. W każdym cyklu szkoleniowym weźmie udział około 20 osób.

Celem programu “ABC Przedsiębiorczości” jest wsparcie cudzoziemców w zakładaniu i prowadzeniu firmy w Polsce poprzez następujące działania:

 1. Indywidualne doradztwo z zakresu planowania i zakładania działalności gospodarczej. Jeśli chciałbyś/chciałabyś się umówić na indywidualne spotkanie z doradcą biznesowym to sprawdź proszę dostępność doradcy w kalendarzu TUTAJ.
 2. 168-godzinne szkolenia (11 dni szkoleniowych w weekendy na przestrzeni kilku miesięcy w 7 obszarach tematycznych oraz poszkoleniowe indywidualne wsparcie specjalistów dla uczestników szkoleń. Jeśli chciałbyś/chciałabyś się zgłosić na szkolenie to aplikuj TUTAJ (formularz w języku polskim).
  1. Szkolenie w języku angielskim odbędzie się w okresie koniec kwietnia (pierwszy zjazd 25-26.04) – koniec lipca 2020. REKRUTACJA TRWA do 21 lutego 2020.
  2. Szkolenie w języku polskim odbędzie się w okresie wrzesień – grudzień 2020. Rekrutacja ma charakter ciągły. 

   UWAGA! Uczestnicy chcący wziąć udział w szkoleniach proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (po polsku lub po angielsku) ORAZ umówienie się na spotkanie wstępne z doradcą (kalendarz TUTAJ)

   Mieszkasz poza Warszawą? Żaden problem! Fundacja pokryje koszty podróży i zakwaterowania dla uczestników spoza Warszawy.

 3. Wsparcie grupowe z zastosowaniem narzędzia mastermind oraz korzystanie z innych narzędzi przez następne parę miesięcy. Ta oferta jest dostępna dla osób, które już korzystają lub korzystały ze wsparcia indywidualnego, albo brały udział w szkoleniach.

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.