Szkolenie – ABC Przedsiębiorczości

Jesteś cudzoziemcem z prawem pobytu w Polsce?
Chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się jak założyć i prowadzić firmę w Polsce? WYŚLIJ FORMULARZ DO 11 PAŹDZIERNIKA!

Pierwszy cykl szkolenia, który trwał od grudnia 2018 – marca 2019, ukończyło z sukcesem 20 osób z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Tadżykistanu. Kilku z uczestników już otworzyło własną działalność gospodarczą, a inni planują jej założenie w niedalekiej przyszłości. Dla innych była to okazja to pogłębienia wiedzy, którą wykorzystują w codziennej pracy.

„Dziękuje za szkolenie ABC Przedsiębiorczości! Pozwoliło mi zrozumieć biznes w Polsce, a w szczególności pomocne dla mnie było prawo, PR, marketing”.

„Polecam kurs przedsiębiorczości. Dużo wiedzy, którą można wykorzystać na rozpoczęcie własnej działalności. Kontakt z wykłądowcami prowadzącymi własne firmy. Przydatne znajomości z uczestnikami – przyszłymi założycielami własnych firm”.

„Cudowne szkolenie i zespół. To duma dla mnie, że miałam możliwość wziąć udział w szkoleniu „ABC przedsiębiorczości”. Bardzo dziękuję i wszystkim polecam”.

Celem szkolenia “ABC Przedsiębiorczości” jest wsparcie cudzoziemców w zakładaniu i prowadzeniu firmy w Polsce.  Program oferuje łącznie 168 godzin szkoleń w 7 obszarach tematycznych oraz poszkoleniowe indywidualne wsparcie trenerów (6 godzin dla każdego uczestnika), w tym ogólne i specjalistyczne tematy związane z rozpoczynaniem i prowadzeniem działalności biznesowej w Polsce. Szkolenie jest bezpłatne. Zasady rekrutacji opisane są w Regulaminie szkolenia.

Szkolenie prowadzone będzie w języku polskim lub angielskim, w zależności od liczby chętnych. Decyzja odnośnie języka kursu zostanie podjęta po zakończonej rekrutacji. Osobom, które zakwalifikowały się na kurs, ale nie zostanie on uruchomiony z uwagi na niewystarczającą liczbę chętnych w danym języku, będzie przysługiwała jedna bezpłatna godzina konsultacji z jednym z naszych trenerów.

Przewidywany czas trwania cyklu: październik 2019kwiecień 2020.

Mieszkasz poza Warszawą – żaden problem! Fundacja pokryje koszty podróży i zakwaterowania dla uczestników spoza Warszawy.

HARMONOGRAM REKRUTACJI I PROGRAM SZKOLENIA:

Wrzesień 2019 Rekrutacja uczestników.
Październik 2019 Podpisanie umów z uczestnikami.
Październik 2019 – Czerwiec 2020 Szkolenia oraz indywidualne konsultacje poszkoleniowe:

 

27.10.2019

Przygotowanie strategii biznesowej i umiejętności liderskich.

 

16-17.11.2019

Przygotowanie strategii biznesowej i umiejętności liderskich.

 

7-8.12.2019

Biznesplan i szczegółowe planowanie swojej działalności.

 

14-15.12.2019

Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej.

 

18-19.01.2020

Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej.

 

1-2.02.2020

Prawne aspekty funkcjonowania firmy.

 

15-16.02.2020

Prawne aspekty funkcjonowania firmy;

Finanse, księgowość, rachunkowość, podatki i sprawy kadrowe.

 

29.02-1.03.2020

Finanse, księgowość, rachunkowość, podatki i sprawy kadrowe.

 

14-15.03.2020

Marketing i public relations.

 

28-29.03.2020

Podstawy e-biznesu.

 

25-26.04.2020

Podstawy e-biznesu.

 

Konsultacje poszkoleniowe: maj / czerwiec 2020

KRYTERIA UCZESTNICTWA:

 1. Uczestnik jest Obywatelem Państw Trzecich (obywatel spoza Unii Europejskiej), z prawem pobytu na terenie Polski minimalnie do czerwca 2020 roku.
 2. Uczestnik posiada dokładnie sprecyzowany pomysł biznesowy oraz planuje założenie własnej działalności w Polsce. Weryfikacja tego warunku odbędzie się w trakcie rozmowy rekrutacyjnej.
 3. Uczestnik zna język polski lub angielski, na poziomie dobrym w mowie i piśmie, umożliwiającym udział w szkoleniu. Uczestnik wybiera główny język, w którym jest w stanie w pełni uczestniczyć w szkoleniu na etapie zgłoszenia.

KOLEJNE KROKI:

 1. Należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy* najpóźniej do 11.10.2019.
 2. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w siedzibie Fundacji dla Somalii. Rozmowa kwalifikacyjna będzie jednocześnie wstępną konsultacją specjalistyczną.
 3. Warunkiem akceptacji do udziału w szkoleniu będzie:
 • potwierdzenie statusu cudzoziemca, beneficjenta projektu, w Polsce;
 • przedstawienie pomysłu na własną działalność gospodarczą, nad którym uczestnik będzie pracował podczas szkolenia i który będzie dyskutowany podczas rozmowy kwalifikującej;
 • potwierdzenie dobrej znajomości języka polskiego lub angielskiego;
 • motywacja do udziału w szkoleniu;
 • zobowiązanie do regularnego i aktywnego uczestnictwa w blokach szkoleniowych organizowanych co dwa tygodnie od października 2019 do kwietnia 2020;
 • podpisanie umowy dotyczącej udziału w szkoleniu i innych dokumentów na potrzeby projektu.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami, spełniającymi kryteria przedstawione w Regulaminie.

MASZ PYTANIA? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

agnieszka@fds.org.pl

Formularz dostępny pod linkiem:

Wersja polska: https://www.interankiety.pl/i/L8ebZyY0

Wersja angielska: https://www.interankiety.pl/i/rEAagkxE

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem, aplikuj od razu. Spotkania z kandydatami będą odbywały się na bieżąco, więc nie zwlekaj do ostatniej chwili. Zgłoś się już teraz!

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Recommended Posts