Start Kampanii Przeciw Przemocy ze względu na Płeć

By
In Blog

Dnia 25 listopada rozpoczyna się Kampania Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Kampania potrwa do 10 grudnia. 

Fundacja dla Somalii włącza się w działania informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości wśród publiczności oraz rodzin migranckich mieszkających w Polsce o tym, jak można przeciwdziałać przemocy domowej oraz ze względu na płeć. 

Zachęcamy do włączania się w nasze aktywne działania i nie pozostawać obojętnymi wobec przemocy, która może mieć miejsce obok nas.

W te 10 dni kampanii przygotowaliśmy dla Was następujące aktywności:

  • Warsztaty samoobrony aikido dla kobiet.

Czy czujesz się bezbronnie? Nie czujesz się bezpiecznie na ulicy czy w domu?
Czy doświadczasz przemocy w rodzinie? Chciałabyś się nauczyć samoobrony na przyszłość?
PRZEJMUJEMY MOC!!
To czas, żebyś się nauczyła samoobrony i pewności siebie w dbaniu o swoje bezpieczeństwo, aby zadbać o siebie teraz i w przyszłości.
Razem z Warszawskim Centrum Aikido organizujemy warsztaty samoobrony dla kobiet, gdzie nauczysz się podstawowych technik samoobrony i wzmocnisz umiejętności i pewność siebie w sytuacji zagrożenia.
Będzie to 6-godzinny warsztat, który odbędzie się w styczniu lub lutym 2020.*
Kliknij w poniższy link i zapisz się na warsztaty. Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy więcej informacji.
Wejdź na stronę naszego Warszawskiego Centrum Aikido aby się o Nich więcej dowiedzieć: www.aikido.warszawa.pl
* Z powodu pandemii, daty kursy mogę zostać przesunięte na inny termin ale zapisz się dzisiaj na listę zainteresowanych i będziemy się z Tobą kontaktować w sprawie terminów i środków bezpieczeństwa.

  • Dołącz się do naszej kampanii w mediach społecznościowych na Facebook oraz Instagram

W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, dołącz się do naszej kampanii, aby podnieść swój głos i powiedzieć: „Przejmij Moc”!

Kobiety często doświadczają przemoc ze względu na płeć przez całe życie! Nadszedł czas, aby uzyskać pomoc i wsparcie potrzebne dla tych, kto jest w potrzebie!

Jeśli chcesz być częścią tego ruchu i wykazać swoją solidarność w walce z przemocą ze względu na płeć oraz wszelkimi formami przemocy domowej, zrób selfie z maską lub bez albo zdjęcie dowolnego przedmiotu w kolorze pomarańczowym (może to być szalik, spodnie, koszulkę, perukę, szminkę, czapkę) lub po prostu pomaluj dłoń na pomarańczowo i zrób zdjęcie jak na poniższych zdjęciach.

Możesz także umieścić hasło z hashtagami na banerze / papierze / kartonie / ekranie . Pamiętaj o naszych tegorocznych hasłach #enoughisenough oraz #przejmijmoc . Udostępnij je w mediach społecznościowych. Nie zapomnij udostępnić go na naszych stronach na Facebooku lub Instagramie. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie zostało udostępnione innym osobom, możesz również wysłać swoje zdjęcia na adres biuro@fds.org.pl

Możesz zachęcić inne osoby do zrobienia zdjęć i podać kampanię i hashtagi w świat swoich znajomych!

 

  • Gdy znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy i konsultacji, bo doświadcza przemocy w rodzinie migranckiej, to koniecznie podawaj nasze kontakty albo pisz do nas. Odezwiemy się i pomożemy. Udzielamy porad prawnych oraz konsultację z psychologiem wszystkim migrantom i migrantkom w Polsce.

Recent Posts

Leave a Comment