Nie, wspieramy wszystkich migrantów i migrantki, którzy/re tego potrzebują.

Nie, nasza działalność skierowana jest zarówno do dorosłych jak i dzieci.

Mówimy w wielu językach. W zależności od potrzeb możemy zaoferować wsparcie w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim, włoskim, hiszpańskim, somalijskim, tirginia, kirgiskim, hindi, amharskim, perskim, dari i tadżyckim.

Tak, wszystkie nasze usługi są bezpłatne.

W naszej Fundacji możesz liczyć na wsparcie asystentów międzykulturowych, którzy pomogą Ci m.in.: załatwić sprawę w banku, izbach przyjęć i innych instytucjach publicznych; wypełnić urzędowe wnioski do nadania: karty pobytu, numeru PESEL, meldunku; przetłumaczyć dokumenty (ale nie przysięgłe).

Nie, asystenci międzykulturowi nie mogą zrobić tłumaczenia przysięgłego.

Na kurs języka polskiego można zapisać się wyłącznie w czasie trwania rekrutacji ogłaszanej na stronie internetowej Fundacji oraz na FB. Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń do nas!

Aby zapisać się do prawnika, psychologa lub doradcy zawodowego należy zadzwonić do Fundacji lub przyjść osobiście i zapytać o dostępne terminy.

Doradca zawodowy wesprze Cię m.in. w określeniu zainteresowań i preferencji zawodowych, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu się do spotkania z pracodawcą.

Obecnie naszą działalność prowadzimy na terenie całego województwa mazowieckiego.

Tak! To bardzo proste. Aby przekazać nam 1% swojego podatku należy w deklaracji PIT wpisać nasz numer KRS: 0000 29 26 32.

Fundację można wesprzeć np. poprzez wpłacenie darowizny. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Wspieraj”, aby dowiedzieć się więcej.

Fundacja utrzymuje się z indywidualnych wpłat, darowizn oraz z grantów.

Każda inicjatywa jest w Fundacji mile widziana. Chcemy, żeby było to miejsce otwarte dla wszystkich. Więc jeśli masz pomysł na organizację wydarzenia, napisz bo nas email: piotr@fds.org.pl

Tak – jeśli szkoła znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Aby to zrobić, należy wysłać e-mail na adres: agnieszka@fds.org.pl lub zadzwonić do Fundacji +48 22 658 04 87

Fundacja jest otwarta na współpracę z wolontariuszami, jednakże w tej chwili nie mamy takiego zapotrzebowania. Osoby chętne zapraszamy do zostawienia swojego kontaktu: biuro@fds.org.pl. Jeśli coś się zmieni, będziemy się odzywać!

Load More