Poszukujemy Asystentów Międzykulturowych do naszego nowego projektu (cudzoziemcy)

W związku z zaakceptowaniem wniosku o dofinansowanie projektu pt. „Wsparcie integracji cudzoziemców na Mazowszu”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, Fundacja dla Somalii ogłasza konkurs na stanowisko Asystentów Międzykulturowych (więcej niż jedna osoba).

Głównym celem projektu jest stworzenie wyspecjalizowanego programu integracyjnego i aktywizacji zawodowej cudzoziemców. Działania projektowe realizowane przez Fundację obejmują prowadzenie punktów konsultacyjno-informacyjnych zapewniających indywidualne doradztwo integracyjne, prawne, zawodowe, psychologiczne, realizuję programu asystentów międzykulturowych wywodzących się ze środowisk migranckich, kursy języka polskiego na różnych poziomach zaawansowania z elementami kultury i działaniami integracyjnymi, program przygotowania do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i aktywizacji na rynku pracy, a także cykl wydarzeń integracyjnych i międzykulturowych.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • rekrutacja nowych beneficjentów działań projektowych w swojej grupie narodowo-językowo-kulturowej,
  • prowadzenie dyżurów ogólnego doradztwa integracyjnego według ustalonego grafika i zadań,
  • uczestnictwo w programie szkoleniowym i sesjach superwizyjnych,
  • wsparcie beneficjentów w załatwianiu spraw urzędowych i innych spraw związanych z życiem codziennym (poza biurem),
  • bezpośrednie wsparcie punktu konsultacyjnego i innych działań projektowych (m.in. kierowanie beneficjentów do poszczególnych doradców, wsparcie doradców w trakcie konsultacji w razie konieczności),
  • promocja działań projektowych Fundacji i Partnerów przez kanały nieformalne i przy pomocy materiałów informacyjnych i promocyjnych,
  • raportowanie i ewaluacja do zespołu merytorycznego.

Miejsce świadczenia usług: Warszawa (z podróżami na obszarze województwa mazowieckiego).

Czas świadczenia usług: praca w niepełnym wymiarze godzin, 20 godzin tygodniowo.

Termin obowiązywania umowy: wrzesień 2019 – luty 2021.

WYMAGANIA:

Kwalifikacje wymagane:

  • Cudzoziemiec albo obywatel polski mający pochodzenie cudzoziemskie.
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Kwalifikacje pożądane:

  • Przynajmniej komunikatywna znajomość języka polskiego.
  • Doświadczenie w pracy socjalnej lub wsparciu migrantów lub w ramach projektów migranckich w Polsce.

UMIEJĘTNOŚCI I PREDYSPOZYCJE:

  • doświadczenie w procesie integracji w Polsce i motywacja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • zdolności interpersonalne, gotowość do uczenia się,
  • motywacja do pomagania i doradztwa integracyjnego w bardzo różnych kontekstach,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu i w zmieniających się dynamicznie warunkach,
  • sumienność i zaangażowanie, kreatywność, odpowiedzialność,
  • dyspozycyjność i elastyczność.

Jak aplikować?

Jako ofertę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać CV w terminie do dnia 20 sierpnia 2019 do godz. 16:00.

Do kolejnego etapu zostaną zaproszeni kandydaci, którzy posiadają wymagane kwalifikacje.

Kandydatom, którzy uzyskają najwyższe wyniki zostanie przedstawiona propozycja zatrudnienia.

Szczegóły dotyczące oferty oraz postępowania wyboru znajdują się tutaj

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.