Projekty

Organizujemy pomoc rozwojową dla Afryki, integrujemy młodzież w Europie, wspieramy migrantów przybyłych do Polski.
fundacja-dla-somalii-separator

FUNDACJA DLA POLSKI, DLA EUROPY, DLA AFRYKI

F

undacja blisko współpracuje z polskimi i zagranicznymi instytucjami państwowymi i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się tematyką imigrantów, pomocą humanitarną dla Afryki. Do tej pory Fundacja realizowała i realizuje projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców, Biura Pomocy Społecznej m.st. Warszawy, programu Młodzież w Działaniu , z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Wiele inicjatyw jest realizowanych również ze środków własnych Fundacji.

NAJEDŹ MYSZKĄ NA WYBRANY PROJEKT I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SZPITAL W ADADO

Cras tristique turpis justo, eu consequat sem adipiscing ut. Donec posuere bibendum metus. Quisque gravida luctus volutpat.

ROZWÓJ SEKTORA PASZ W REJONIE TOGDHEER

Projekt realizowany był w północno-zachodniej części Somalii (Somaliland) w prowincji Togdheer (rejon Odweyne) w miejscowościach Xaaxi i Qaloocato.

EXPLORE SILESIA

W wymianie wzięło dział 48 uczestników z 4 krajów – Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski.

MŁODZIEŻ W DEMOKRACJI

Pogłębienie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów, rozwój poczucia solidarności oraz promowanie tolerancji i zrozumienia wśród młodzieży

WĘDROWNA GLOBOTEKA

W ramach projektu powstał międzykulturowy zespół edukatorów, który odwiedza szkoły w województwie mazowieckim organizując Dni Edukacji Globalnej.

Chmielna 26

Punkt spotkań oraz kompleksowy program wsparcia i integracji cudzoziemców.

Zwiększenie zasięgu opieki weterynaryjnej

Poprawa sytuacji społeczno-ekonomicznej ludów pasterskich w prowincji Marsabit w Kenii poprzez zwiększenie zasięgu opieki weterynaryjnej dla zwierząt gospodarskich.

Centrum Rozwoju Umiejętności Stolarskich

Celem projektu jest zmniejszenie poziomu bezrobocia i podniesienie poziomu kształcenia młodych mieszkańców ubogiego regionu Subukia poprzez budowę warsztatu stolarskiego i stworzenie [...]

Rozwój sektora pasz i produkcji miodu

Projekt ma na celu wzmocnić potencjał ekonomiczny i społeczny mieszkańców trzech społeczności na półpustynnych obszarach prowincji Togdheer w Północno-Zachodniej Somalii.

NAMASTE POLSKO

Od kwietnia 2014 do końca roku w Fundacji dla Somalii realizowany jest projekt Namaste Polsko! Badanie sytuacji i potrzeb związanych z integracją Hindusów w Polsce.

„Nic o nas bez nas” + „Włącznik”

Projekt miał umożliwić migrantom wypowiedzenie się o najważniejszych problemach w poszczególnych regionach a także zaproponowanie nowych rozwiązań.

12
page  1  of  2