Potrzebujesz wsparcia i porad dotyczących codziennych sytuacji życiowych? Nie wiesz jak zintegrować się z sąsiadami, a nawiązywanie kontaktu z osobami z najbliższego otoczenia czy pracy sprawia Ci trudność przez różnice kulturowe i brak znajomości języka na wysokim poziomie? Chcesz się poczuć w Polsce jak w domu, ale natrafiasz na różne przeciwności? Nasi doświadczeni asystenci wesprą Cię w trudnych krokach integracji z mieszkańcami Mazowsza.

[wersja rosyjska poniżej]

 

Fundacja dla Somalii otworzyła specjalny punkt informacyjno-doradczy, w którym pierwszym kontaktem dla Ciebie będą asystenci międzykulturowi. Są to osoby, będące niegdyś liderami środowisk imigranckich, wspierającymi własne grupy narodowe lub kulturowe oraz aktywnie pomagające osobom korzystającym z usług Fundacji. Asystenci nie tylko służyć Ci będą poradą i pomocą w załatwieniu codziennych spraw, ale dzięki ich szerokiemu wykształceniu, różnorodnemu doświadczeniu i pochodzeniu, poczujesz, że będą oni dla Ciebie realnym wsparciem.

W punktach informacyjno-doradczych oferujemy Ci różnorodne i kompleksowe konsultacje m.in. w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnych i prawnych, przysługujących praw pracowniczych, doradztwa i pomocy integracyjnej, psychologicznej i socjalnej, opieki nad dziećmi oraz łączenia rodzin, działań zwiększających kontakt i integrację ze społeczeństwem polskim.

W jaki sposób udzielimy Ci wsparcia?

Nasi asystenci udzielają wsparcia podczas dyżurów w siedzibie Fundacji (ul. Bracka 18/63, Warszawa), a także drogą mailową i telefoniczną. Pozwala to objąć także te osoby, które ze względu na obowiązki szkolne lub zawodowe, nie mogą osobiście przyjść do Fundacji w godzinach dyżurów.

Kiedy jesteśmy dla Ciebie dostępni?

Poniedziałek, godz. 10.00 – 20.00
Wtorek, godz. 10.00 – 20.00
Środa, godz. 10.00 – 20.00
Czwartek, godz. 10.00 – 20.00
Piątek, godz. 10.00 – 16.00

 

Kontakt:

+48 22 658 04 87
senait@fds.org.pl

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.