Wielokulturowy Warsztat Wielkanocny- Zróbmy Razem Pisanki

Zapraszamy na Wielokulturowy Warsztat – Zróbmy Razem Wielkanocne Pisanki.

Zwyczaje wielkanocne różnią się w zależności od zakątka na świecie. Niektóre z nich mogą nam się wydać dziwne, każdy jednak jest zakorzeniony w tradycji danego kraju. Zwyczaje wielkanocne praktykowane w Polsce dla nas są częścią tradycji, a dla obcokrajowców mogą wydać się nietypowe. Tak samo jak dla nas dość dziwne okazują się radosne parady z okazji Wielkanocy w Meksyku, irlandzkie wrzucanie śledzia do rzeki, czytanie kryminalnych powieści przez Norwegów, podpalanie wypełnionego fajerwerkami wozu we Florencji czy czeskie smaganie dziewcząt rózgami.

W Polsce tradycją jest malowanie jajek. Wprawdzie zgodnie z tradycją powinno przyozdabiać się wydmuszki, ale z wygody pisankami często stają gotowane jajka. Nasze babcie gotowały je w łupinach z cebuli, teraz mamy do dyspozycji kolorowe barwniki. W przygotowywaniu pisanek ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Zmyślne wzory powstają bowiem z farb, włóczki, piór, flamastrów, cekinów, lakierów do paznokci, a nawet ryżu.

Zapraszamy na wielokulturowy warsztat – zróbmy razem wielkanocne pisanki.

Jesteście gotowi na wspólne przygotowania do Świąt?

Zadbamy o to, by upłynęły w miłej atmosferze! Wspólnymi siłami wykonamy wielkanocne pisanki.

Dekoracja świetnie sprawdzi się jako ozdoba stołu, pokoju czy prezent dla najbliższej osoby- nic nie cieszy tak jak własnoręcznie wykonana praca.

Już 10 kwietnia 12:00 w siedzibie Fundacji dla Somalii.

Prowadząca: Olesia Antonova

FAMI logo

Projekt pt. „Wspieramy cudzoziemców na Mazowszu”, współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Bezpieczna przystań.

Recent Posts

Leave a Comment