ABC Mieszkam w Polsce – różnice kulturowe

Data: 11.04.2019, godz. 16:00 – 18:00

Miejsce: biuro Fundacji dla Somalii, ul. Bracka 18/63, 00-028 Warszawa

Chcemy, żebyś czuł i czuła się w Polsce dobrze. Wiemy jednak, że bywają takie sytuacje, które mogą powodować poczucie zagubienia. Z pewnością zdarzyło Ci się nieraz, że nie wiedziałeś jak się zachować w danej sytuacji. Coś, co było dla Ciebie oczywiste, w Polsce okazuje się zupełnie inne. Dlatego też organizujemy kolejne bezpłatne, spotkanie z cyklu „ABC Mieszkam w Polsce”, tym razem poświęcone różnicom kulturowym. Jeśli uważasz, że temat jest ci bliski, nie zwlekaj i zapisz się poprzez poniższy formularz rejestracyjny.

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=uREHy_IFSUyaWE32gIL-t_lAc4ytmY5MkKYt_pHfYmhUNFlaVUFVSVRJMThXS1RZUlc5WTRQSjhNOC4u

Zagadnienia:

  1. Wartości (poczucie sprawiedliwości, optymizm czy pesymizm, przywiązanie do tradycji, sentymentalność)
  2. Religia, rodzina
  3. Etykieta (powitania, odwiedziny, wspólne posiłki, prezenty)
  4. Zachowania akceptowalne i nieakceptowalne
  5. Komunikacja (werbalna i niewerbalna)
  6. Kultura biznesowa (hierarchia, relacje, zmiany po upadku komunizmu)

Spotkanie poprowadzi nasza ekspertka, psycholożka posiadająca doświadczenie w pracy z migrantami i migrantkami oraz Zubair, asystent międzykulturowy w Fundacji dla Somalii. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.