Zbiórka na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy – nieukraińskiego pochodzenia

W obliczu wojny w Ukrainie chcemy okazać pomoc i wsparcie wszystkim osobom uciekającym przed wojną, bez względu na ich pochodzenie narodowe i etniczne. Codziennie z Ukrainy ucieka dziesiątki tysięcy osób, porzucają swoje domy, uczelnie, znajomych. Wśród tych osób, są nie tylko obywatele Ukrainy, ale również przedstawiciele innych krajów, w tym w szczególności państw Afryki i Azji. Zmuszeni do porzucenia swoich domów, spotykają się z wieloma trudnościami, spowodowanymi długą drogą, przepełnionymi pociągami, wielogodzinnymi kolejkami na przejściach granicznych. Prawie jedna czwarta z ponad 75 tys. obcokrajowców studiujących na Ukrainie pochodzi z krajów afrykańskich, najwięcej z Ghany i Nigerii. Przyjechali do Europy na studia i zostali zmuszeni do ucieczki przez wojnę.

W Polsce wprowadzono obecnie dużo ułatwień dla obywateli Ukrainy, dostęp do bezpłatnych usług transportowych, medycznych, noclegi, wsparcie psychologów, prawników itd. Brak świadomości faktu, że wśród osób szukających schronienia są też osoby bez obywatelstwa ukraińskiego, sprawia, że są one pomijane w dostępie do tych niezwykle potrzebnych ułatwień.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

Po wybuchu wojny na Ukrainie setki tysięcy osób pochodzenia nieukraińskiego, w tym obywatele państw Afryki i Azji, stanęli przed wieloma wyzwaniami. Obecnie mobilizujemy zasoby, aby zapewniać niezbędne mechanizmy wsparcia w następujących obszarach:

  1. Zapewnienie noclegu osobom przyjeżdżającym do Warszawy;
  2. Zapewnienie transportu z ośrodków recepcyjnych do Warszawy m.in. Afrykanom, które przekroczyli granicę z Polską;
  3. Zapewnienie podstawowego zaopatrzenia w Warszawie i na terenie całego kraju.

Chcemy jako Fundacja wspierać i nieść pomoc dla wszystkich osób niemających obywatelstwa ukraińskiego, a uciekających przed wojną z Ukrainy.

Jeżeli chcesz nam pomóc, prosimy o wpłatę na konto Fundacji, a my pomożemy Uchodźcom z Ukrainy:

IBAN PL A87 1090 2590 0000 0001 2318 3775

kod Swift to: WBKPPLPP

Dziękujemy za Wasze wsparcie!