ABC przedsiębiorczości: czego my się nauczyliśmy?

[vc_row fullwidth=”false” attached=”false” padding=”3″][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”20″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]T[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”false” align=”left” margin_bottom=”0″]rzecie szkolenie z cyklu ABC Przedsiębiorczości za nami. Powoli z grupy beneficjentów zaczynają wyłaniać się prawdziwi herosi biznesu.

Nasze serca podbił między innymi Masoud Najafi, który wraz ze swoja partnerką chce założyć szkołę tanga. Masoud Najafi od razu przykuł uwagę doradców zawodowych, którzy prowadzili rekrutację do projektu. Pochodzący z Iranu mężczyzna ukończył reżyserię teatralną oraz pedagogikę, w specjalności nauczanie aktorstwa. Aktualnie pracuje nad doktoratem na Uniwersytecie Wrocławskim i marzy o otworzeniu szkoły tańca.[/vc_column_text][mk_blockquote style=”quote-style” font_family=”none” text_size=”22″ align=”left”]- Pragniemy ukazać nowe oblicze tanga, chcemy aby było postrzegane jako część codziennego życia – tak jak joga – mówi Masoud.[/mk_blockquote][mk_padding_divider size=”20″][mk_fancy_title tag_name=”h2″ style=”true” color=”#00afec” size=”22″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” txt_transform=”capitalize” letter_spacing=”2″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left”]BIZNESPLAN, PRAWO, KSIĘGOWOŚĆ I FINANSE, MARKETING[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false” align=”left” margin_bottom=”0″]Szkolenia ABC Przedsiębiorczości są realizowane w ramach projektu Przedsiębiorczy Imigrant współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

Na pierwszych zajęciach można było między innymi dowiedzieć się czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz gdzie go szukać oraz jak napisać poprawny biznesplan. Drugie szkolenie dotyczyło ustawy o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej wobec cudzoziemców i odpowiadało na pytania czy cudzoziemiec może starać się o legalizację pobytu na podstawie prowadzenia działalności w Polsce. Trzecie spotkanie poświęcone było wszystkiemu co dotyczy podatków i składek na ubezpieczenie jakie ponosi przedsiębiorca w Polsce. Nasi trenerzy doradzali, jaki sposób rozliczenia z fiskusem wybrać, by było to najkorzystniejsze dla firmy.

Na ostatnim szkoleniu, które jeszcze jest przed nami uczestnicy dowiedzą się jaka jest pierwsza zasada dobrego marketingowca – klient ma zawsze rację. Jak przyciągnąć i zatrzymać u siebie wymagającego klienta? Jakie prawa ma konsument w Polsce? Jak zareklamować swoje produkty i usługi nie ponosząc żadnych kosztów?[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”20″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/03/Przedsiebiorczy_Imigrant.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][/vc_column][/vc_row]