Abdulcadir Farah nagrodzony Złotym Wachlarzem!

P

rezes Fundacji dla Somalii, Abdulcadir Gabeire Farah, został nagrodzony prestiżową nagrodą przyznawaną przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Prezes otrzymał Złoty Wachlarz 2014 w kategorii „Osoba”.

Gala Złotych Wachlarzy 2014 odbyła się 18 grudnia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Jest to wyjątkowa data, bo tego właśnie dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Migranta.

– Mobilność ludzka stała się jedną z charakterystycznych cech współczesnych społeczeństw. Obecnie ponad 230 milionów mieszkańców globu to migranci. Dlaczego Złote Wachlarze? Bo migracje to wachlarz ludzkich doświadczeń – życiowych wyborów, zysków i strat związanych z emigracją. To także wachlarz wyzwań, związanych chociażby z integracją imigrantów w krajach przeznaczenia oraz wachlarz korzyści ekonomicznych, społecznych czy kulturalnych – mówiła Anna Rostocka, Dyrektor Krajowego Biura IOM.

GALERIA ZDJĘĆ ŁUKASZA PNIEWSKIEGO

abdul-farah-zlote-wachlarze (1)
abdul-farah-zlote-wachlarze (1)
abdul-farah-zlote-wachlarze (1)
abdul-farah-zlote-wachlarze
abdul-farah-zlote-wachlarze
abdul-farah-zlote-wachlarze
abdul-farah-zlote-wachlarze
abdul-farah-zlote-wachlarze

ZŁOTY WACHLARZ W KATEGORII „OSOBA”

Abdulcadir Gabeire Farah, fundator FDS:

– To nie jest nagroda indywidualna. Mój Złoty Wachlarz to przede wszystkim wyróżnienie dla zespołu FDS. Moim marzeniem jest, aby kolejne zdolne i życzliwie osoby dowiadywały się o naszych działaniach i dołączały do zespołu. Razem, kawałek po kawałku, możemy zmieniać świat na lepsze.

Abdulcadir-Gabeire-Farah

Złoty Wachlarz w kategorii „instytucja” powędrował do Fundacji Inna Przestrzeń, która przez najbliższe 3 lata będzie szefowała Warszawskiemu Centrum Wielokulturowemu (w którego skład wchodzi też FDS). Gratulujemy!

Wyróżnienie, jakie spotkało Prezesa i cały zespół Fundacji, jest kolejnym dowodem na to, że integracja się opłaca.

TEKST: Paulina Adamczak-Zielonka

Leave a Comment