AFRYKA MOJA MIŁOŚĆ – warsztaty dla szkół

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Fundacja dla Somalii realizuje bezpłatne lekcje międzykulturowych skierowane do dzieci i młodzieży mazowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców na Mazowszu”, współfinansowanego ze środków Krajowego Programu Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa. Zainteresowanych Dyrektorów i Nauczycieli zapraszamy do współpracy i kontaktu.

„Afryka – moja Miłość” – to cykl 60 lekcji międzykulturowych adresowanych do szkół i świetlic, dotyczących kultury Afryki, zarówno tradycyjnej, jak i współczesnej. Są one prowadzone przez doświadczonych edukatorów pochodzących z Afryki, którzy od lat mieszkają w Warszawie i biegle mówią po polsku. Lekcje dostosowane są do wieku i kompetencji grupy, a także odpowiadają na zapotrzebowanie zgłaszane przez szkołę. Zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny z wykorzystaniem różnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą. W zależności od grupy, mogą dotyczyć muzyki i kultury, czy też wątków integracji międzykulturowej, tolerancji czy migracji. Edukatorzy wykorzystują także elementy storytellingu, dzięki któremu młodzi ludzie poznają ich osobiste losy i drogę, jaką przebyli do Polski. Uczestnicy lekcji nie tylko po zajęciach są wzbogaceni o wiedzę na temat nieznanej dotychczas kultury, ale mają także okazję na zadanie ważnych i trudnych pytań, rozwianie wątpliwości dotyczących mitu migranta, czy wyciągnięcia wniosków na temat wielokulturowości i integracji.

Dodatkowe informacje na temat oferty można uzyskać w biurze Fundacji lub pod adresem: agnieszka@fds.org.pl.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10469″ img_size=”large”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]