Pomagamy imigrantom znaleźć pracę w Warszawie

J

esteś migrantem i chcesz znaleźć pracę w Warszawie, ale nie wiesz od czego zacząć? Pracujesz, ale nie jesteś z tej pracy zadowolony albo pracujesz poniżej swoich kwalifikacji? Studiujesz i zastanawiasz się, co chciałbyś robić po studiach?

W Fundacji dla Somalii jesteśmy specjalistami w doradztwie zawodowym dla imigrantów na warszawskim rynku pracy.

Umów się na spotkanie w spawie pracy z naszymi doradcami

Wspólnie zastanowimy się, jak można wykorzystać na warszawskim rynku pracy twoją znajomość języków, wykształcenie oraz wyjątkowe doświadczenia wyniesione z pracy w innym kraju.

Jak wygląda spotkanie z doradcą zawodowym?

Mówi Łukasz Olszta, specjalista FDS: Po pierwsze pamiętaj, że wszystkie spotkania są bezpłatne. Oferujemy wsparcie i pomoc – nie chcemy na Tobie zarobić! Może to być jedno spotkanie bądź kilka. W tym czasie razem zastanowimy się, co umiesz i co lubisz robić, a przede wszystkim – jak można to wykorzystać na rynku pracy. Będziemy także rozmawiać o tym, gdzie można znaleźć pracę w Warszawie. Pokażę Ci także jak rozmawiać z polskim pracodawcą skutecznie – tak, aby otrzymać pracę.

Ale pamiętaj, że to Ty szukasz pracy, a nie my. Co to oznacza w praktyce?

Dam Ci wskazówki jak napisać doskonałe CV, takie które sprawi, że pracodawca podniesie telefon i zaprosi Cię na rozmowę o pracę. Ale pamiętaj: nie napiszę go za Ciebie. Pokażę Ci, gdzie szukać pracy, aby ją znaleźć, ale to Ty, w domu lub w naszej komputerowej świetlicy, będziesz szukał interesujących Cię ofert pracy. Pokażę Ci także, jak rozmawiać z polskim pracodawcą tak, by dostać pracę, ale to Ty będziesz z nim rozmawiał.

Jeżeli chcesz pracować, zarabiać i być niezależny/niezależna – umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Jak to zrobić? Po prostu napisz e-mail, zadzwoń lub przyjdź do nas do Fundacji dla Somalii. Pamiętaj, że w spotkaniach może wziąć udział każdy imigrant.

Wystarczy chęć do pracy, odrobina odwagi i zrobienie pierwszego kroku!

Do zobaczenia!

 

Adres e-mail do doradców zawodowych: praca@fds.org.pl

efiProjekty „BON na karierę”, „Przedsiębiorczy imigrant” i „Międzykulturowy Inkubator Organizacji Migranckich” są współfinansowane z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państwa Trzecich oraz budżetu państwa.

Showing 2 comments
 • Andrii
  Odpowiedz

  Witam! szukam prace! Jestem Ukraincem! Mam 22 lata!

  • FDS.ORG.PL
   Odpowiedz

   Dzień dobry Andrii,

   żeby umówić się z naszymi doradcami, musisz napisać e-mail, zadzwonić lub przyjść do biura Fundacji dla Somalii. Pomożemy Ci przygotować dokumenty, przygotujemy do rozmowy kwalifikacyjnej, udzielimy profesjonalnych porad.

   Pamiętaj jednak, że FDS nie jest pośrednictwem pracy. Nie gromadzimy ofert pracy. Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać swoje kompetencje. Wszystko w Twoich rękach, dasz radę!

Leave a Comment