Dzień Dziecka w FDS

N

a ten dzień dzieci czekają cały rok. Dziecięce święto ma swoje prawa – wiąże się z prezentami, zabawami, słodyczami i ciekawymi, atrakcyjnymwydarzeniami.

Nie we wszystkich krajach święto obchodzone jest 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku.  Z kolei w dniu tym Japończycy od 1948 (Dzień dziecka w języku japońskim to Kodomo-no Hi) wywieszają przed domami papierowe (lub wykonane z innego materiału) karpie zwane koi-nobori albo satsuki-nobori.Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i instytucjach uświetniających dla uświetnienia tego dnia. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz obdarowania swoich pociech prezentami (np. słodyczami). Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców.

W tym Dniu dla naszych wspaniałych dzieciaków Fundacja dla Somalii przygotowała mnóstwo atrakcji: Dmuchańce, warsztaty artystyczne, malowanie buziek oraz gry i zabawy z nagrodami na basenie to tylko niektóre z propozycji

Zadowolenie Najmłodszych było dla nas największą nagrodą! 

Dziękujemy Wam za udział i do zobaczenia w przyszłym roku!!!

GALERIA

Leave a Comment