Dzień Uchodźcy

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]Ś[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]wiatowy dzień uchodźcy!

19 czerwca Fundacji dla Somalii była współorganizatorem Światowego Dnia Uchodźcy, który wspólnie świętowaliśmy pod Zamkiem Ujazdowskim. Mieliśmy dla Was wiele atrakcji: kuchnię i muzykę z różnych rejonów świata, żywą bibliotekę gdzie będziecie mogli porozmawiać z osobami z wielu zakątków kuli ziemskiej oraz wiele wiele innych!!!

20 czerwca przypada Światowy Dzień Uchodźcy. Jest to gest solidarności z tysiącami osób, które uciekły ze swoich domów przed prześladowaniem. Działania i akcje podejmowane w tym okresie mają przypominać, że nikt nie jest uchodźcą z wyboru. Uchodźcą jest natomiast osoba, która zmuszona chronić swoje życie i życie swoich bliskich ucieka z domu do innego, bezpiecznego miejsca.

Przez wiele lat to właśnie Polska była krajem, którego obywatele musieli szukać schronienia przed prześladowaniem w innych państwach. Obecnie, sytuacja uległa zmianie. Polska stała się miejscem, do którego przyjeżdżają osoby poszukujące bezpieczeństwa i spokoju dla siebie i swoich bliskich. Dzień Uchodźcy organizowany w tym roku w Warszawie ma przypomnieć o polskiej historii oraz powinności nas wszystkich wobec uchodźców i osób wymagających ochrony międzynarodowej. Jest to szczególnie ważne w kontekście obecnej sytuacji w Europie, tzw. kryzysu migracyjnego i uchodźczego oraz toczącej się w Polsce debaty na temat potrzeby przyjmowania uchodźców.

Uchodźstwo nie jest zjawiskiem czarno-białym. Składa się na nie szereg różnych elementów i przyczyn, dlatego nie można go łatwo zaszufladkować. Uchodźcy to osoby doświadczone przez życie, które są zdeterminowane, aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo, a także ochronę przed prześladowaniem, uciekając ze swojego domu i szukając schronienia w innym kraju. W większości jednak to tacy sami ludzie jak my.

 

Dziękujemy Wam za udział i do zobaczenia w przyszłym roku!!![/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” txt_transform=”uppercase” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left”]GALERIA[/mk_fancy_title][mk_gallery images=style=”style2″ column=”3″ image_size=”crop” height=”500″ hover_scenarios=”fadebox” item_spacing=”8″ margin_bottom=”20″ frame_style=”simple” disable_title=”false” image_quality=”1″ pagination=”false” count=”10″ pagination_style=”1″ order=”ASC” orderby=”date” item_id=”1433754642-55755c1226b51″][mk_padding_divider size=”40″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/06/sasiad_dol.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]