26 lutego: Dzień Walki z Rakiem z Omoye Akhagbą

W

tym miesiącu, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem – tym razem pod hasłem „Dotyczy to nas wszystkich”. To pozytywny i proaktywny krok ku walce z rakiem, który pozwala prezentować istniejące rozwiązania pozostające w naszym zasięgu. Nowotwory to jedna z najpoważniejszych chorób, z jakimi mierzą się kobiety. Powinny zachęcać się wzajemnie, by prowadzić zdrowy i zrównoważony tryb życia i badać się regularnie w celu zminimalizowania ryzyka zachorowania lub nawrotu choroby.

O wydarzeniu

Światowa Organizacja Zdrowa zaleca dostęp do informacji i edukację jako najlepszą strategię prowadzącą do wczesnego rozwiązania choroby nowotworowej, m.in. poprzez promowanie regularnych badań.

We współpracy z Centrum Onkologii w Warszawie i Fundacją dla Somalii, Global African Diaspora (GADO) organizuje warsztat edukacyjny dla kobiet o wczesnym wykrywaniu raka poprzez dostęp do informacji nt. technik obserwacji, sposobów postępowania i dostępu do ośrodków zajmujących się leczeniem prewencyjnym w Polsce. Warsztat jest skierowany także do migrantek mieszkających w Polsce – ma zachęcić je do regularnych badań profilaktycznych, do których mają prawo w ramach swoich ubezpieczeń zdrowotnych. Uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiać podczas warsztatu z ekspertami i doświadczonymi kobietami.

GDZIE: FDS, ul. Bracka 18/63, 00-028 Warszawa

DATA: 26 lutego, 2015

CZAS: 14.00 – 15.30

Zapraszamy wszystkich do wspierania naszej kampanii edukacyjnej i informacyjnej.

omoye-poster

Organizatorka eventu

Omoye-Fundacja-dla-Somalii

Omoye Akhagba jest Nigeryjką, która pracuje w Polsce nad swoją rozprawą doktorską. Chce także przeprowadzić swój projekt pod egidą Global African Dialogue (GADO). Celem jej projektu jest wzmocnienie praw i świadomości kobiet-migrantek

efi logo

Warsztat jest inicjatywą realizowaną i finansowaną w ramach projektu Międzykulturowy Inkubator Organizacji Imigranckich​.

Leave a Comment