Instytut Spraw Publicznych: warsztaty adaptacji kulturowej

I

nstytut Spraw Publicznych zaprasza studentów zagranicznych na bezpłatne warsztaty adaptacyjne, które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia 2015 r. w Warszawie.

Czy chcesz nauczyć się technik radzenia sobie z różnicami kulturowymi? Przyjdź na warsztaty adaptacyjne, które mają na celu ułatwienie procesu integracji z nowym środowiskiem kulturowym i społecznym. Pomożemy Ci także przyjrzeć się swoim emocjom i procesom psychologicznym, jakie zachodzą w sytuacji migracji oraz przybliżyć perspektywę Polaków i Polski jako kraju przyjmującego.

Metody pracy będą różnorodne i dostosowane adekwatnie kulturowo, tak by uczestnicy mogli komfortowo przyswajać nowe umiejętności. Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Jak rozumiemy adaptację kulturową?

Uczestnicy warsztatów:

  • Otrzymają praktyczną wiedzę ułatwiającą orientację w nowej rzeczywistości
  • Pogłębią wiedzę z zakresu rozwiązywania konfliktów uwzględniającą różnice kulturowe
  • Zaznajomią się z pojęciami: szoku i stresu kulturowego oraz technikami radzenia sobie w tych sytuacjach
  • Poznają istotne informacje o polskiej kulturze i obyczajach, które pozwolą im na lepsze zrozumienie otaczającego środowiska i kontekstu kulturowego
  • Pogłębią umiejętności asertywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktu w oparciu o wzajemne zrozumienie i współpracę

Szczegółowe informacje:

Warsztaty przeznaczone są dla studentów spoza Unii Europejskiej (obywateli państw trzecich). Warsztaty odbędą się po polsku i będa tłumaczone na język angielski. Osobom spoza Warszawy zapewniamy zwrot kosztów podróży.

Dalsze informacje na temat przebiegu szkolenia znaleźć można w harmonogramie (DO POBRANIA TUTAJ). Warsztaty będą prowadzone w biurze Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie (ul. Szpitalna 5/22).

Zainteresowanych prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego (DO POBRANIA TUTAJ) do 26 kwietnia 2015 r. na adres e‑mail: dominika.potkanska@isp.org.pl

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Dominika Potkańską, koordynatorką projektów w Programie Polityki Migracyjnej ISP. Tel: (22) 556 42 77 lub e-mail:dominika.potkanska@isp.org.pl

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!

Leave a Comment