Klub Przedsiębiorczej Imigrantki – komentuje Kasia Tarasiuk

klub-przedsiebiorczej-imigranti

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”20″][mk_swipe_slideshow images=”5734,5735,5736,5737,5738,5739,5740,5741,5742,5743,5744,5745,5746″ image_width=”960″ image_height=”720″ direction=”horizontal” animation_speed=”700″ slideshow_speed=”7000″ direction_nav=”true”][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” size=”26″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left” color=”#393836″]O Klubie Przedsiębiorczej Imigrantki[/mk_fancy_title][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]W[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]listopadzie w Fundacji rozpoczęliśmy cykl kobiecych spotkań zatytułowanych „Przedsiębiorcza Imigrantka”. W niewielkiej grupie zgłębiamy tajemnice polskiego prawa, zasad działania rynku pracy oraz zawiłości procedur administracyjnych. Celem naszych spotkań jest zaznajomienie kobiet z polskim prawem imigracyjnym, pomoc w odnalezieniu się w labiryncie prawnych niuansów oraz wzbudzenie poczucia, że bycie imigrantką w Polsce wcale nie oznacza wykluczenia z życia ekonomicznego.

Poprzez cykl spotkań chcemy pomagać kobietom stawiać pierwsze kroki na arenie polskich przedsiębiorstw, dążymy do zaznajomienia ich z przysługującymi im prawami oraz uwrażliwienia na obowiązki.

W międzynarodowych gronie poruszamy bliskie nam tematy: jakie przywileje przysługują mamie w pracy? Jak w najprostszy sposób przedłużyć pobyt? Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi podczas cotygodniowych spotkań.

Do wyjaśnień bardziej specjalistycznych i szczegółowych kwestii, takich jak zmiany w prawie, korzystamy z darmowych porad prawnika, którego zapraszamy na nasze spotkania. Zastanawiamy się, jak nie zgubić się w gąszczu przepisów, jak legalnie podjąć pracę czy zdobyć Kartę Polaka. Pomagamy sobie nawzajem odnaleźć się na polskim rynku pracy, dzielimy się pomysłami, doświadczeniami, radami.

Ale także rozmawiamy, poznajemy wzajemnie swoje kultury i zwyczaje. Stajemy się bogatsze o nowe, międzynarodowe doświadczenia. Uczymy się patrzeć na życie oczami drugiego człowieka, patrzeć przez okulary jego rzeczywistości kulturowej. Otwieramy się na inność, uczymy się tolerancji.

Dlatego oprócz spotkań prawniczych spotykamy się na warsztatach międzykulturowych, podczas których każda z nas dzieli się bogactwem kulturowym swojego kraju. W najbliższym czasie nauczymy się, co to znaczy parzyć kawę w erytrejski sposób, poczujemy peruwiański klimat podczas warsztatów tanecznych, a także poznamy tajniki egipskiego makijażu.

W ramach spotkań kobiecych organizujemy także lekcje języka angielskiego prowadzone przez niezastąpiony ukraińsko- nigeryjski duet. Późnymi popołudniami skupiamy się na szlifowaniu naszych umiejętności językowych. Każde spotkanie dotyczy konkretnego zagadnienia tematycznego, wokół którego krążą nasze rozmowy. W czasie spotkań językowych poszerzamy słownictwo danego bloku tematycznego i utrwalamy je w niekonwencjonalny sposób: poprzez odgrywanie scenek, swobodne dyskusje czy nawet piosenki. Otwieramy się także na swobodny, nieskrępowany dialog, dążymy do przełamania barier językowych.[/vc_column_text][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” size=”26″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left” color=”#393836″]Dołącz do nas[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Napisz: [mk_highlight text=”monika@fds.org.pl” text_color=”#ffffff” bg_color=”#FF5200″ font_family=”none”]    |    Dołącz do grupy na Facebooku: [mk_font_icons icon=”mk-moon-facebook-4″ color=”#FF5200″ size=”x-large” align=”none” link=”https://www.facebook.com/groups/301855423342399/”][/vc_column_text][mk_padding_divider size=”20″][/vc_column][/vc_row]