Klub Przedsiębiorczej Imigrantki: Walczymy o pokój na Ukrainie!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]V[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]ita Kazmirova i Viktoria Kondratiuk z Fundacji dla Somalii współorganizują wieczór międzykulturowy pod nazwą „Młodzi i Pokój idą razem”. Spotkanie odbędzie się 23 maja br. w Kościele oo. Dominikanów w Lublinie.  Początek o godz. 19.00.[/vc_column_text][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” txt_transform=”uppercase” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left”]Młodzi chcą pokoju[/mk_fancy_title][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_padding_divider size=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Na naszych oczach powstaje coraz więcej organizacji, które zamierzają walczyć o wolność i pokój na świecie. Taką inicjatywę podjęła między innymi Grupa MP3 (Możesz Pomóc) łącząca ludzi niosących pomoc potrzebującym i poszkodowanym w czasie konfliktu na Ukrainie.

– Jan Paweł II podkreślał, że sprawa pokoju jest nieustannym i nieuniknionym wyzwaniem naszych czasów. Budowanie pokoju to między innymi odkrywanie bogactwa każdego kraju, w tym jego twórczości i kultury – tłumaczy jedna z organizatorek spotkania, Vita Kazmirova. – Dlatego w sobotę 23 maja od godz. 19.00 będziemy dzielić się bogactwem naszych kultur. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego usłyszycie pieśni oraz wiersze w różnych językach – dodaje Vita.

Wieczór międzykulturowy w Lublinie jest owocem współpracy osób z Białorusi, Uzbekistanu, USA, Iranu, Pakistanu, Polski, Ukrainy i Rosji.
– Wszyscy jesteśmy z różnych krajów, jesteśmy w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, ale jednoczy nas jedno – chcemy i pragniemy całym sercem pokoju na całym świecie – tłumaczy Viktoria Kondratiuk.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/05/peace-signs.jpg” image_width=”400″ image_height=”800″ crop=”true” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][mk_padding_divider size=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Zarówno Viktoria, jak i Vita są członkiniami Klubu Przedsiębiorczej Imigrantki działającego przy Fundacji dla Somalii.[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/03/Przedsiebiorczy_Imigrant.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]