Klub Przedsiębiorczej Imigrantki: Walczymy o pokój na Ukrainie!

V

ita Kazmirova i Viktoria Kondratiuk z Fundacji dla Somalii współorganizują wieczór międzykulturowy pod nazwą „Młodzi i Pokój idą razem”. Spotkanie odbędzie się 23 maja br. w Kościele oo. Dominikanów w Lublinie.  Początek o godz. 19.00.

Młodzi chcą pokoju

Na naszych oczach powstaje coraz więcej organizacji, które zamierzają walczyć o wolność i pokój na świecie. Taką inicjatywę podjęła między innymi Grupa MP3 (Możesz Pomóc) łącząca ludzi niosących pomoc potrzebującym i poszkodowanym w czasie konfliktu na Ukrainie.

– Jan Paweł II podkreślał, że sprawa pokoju jest nieustannym i nieuniknionym wyzwaniem naszych czasów. Budowanie pokoju to między innymi odkrywanie bogactwa każdego kraju, w tym jego twórczości i kultury – tłumaczy jedna z organizatorek spotkania, Vita Kazmirova. – Dlatego w sobotę 23 maja od godz. 19.00 będziemy dzielić się bogactwem naszych kultur. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego usłyszycie pieśni oraz wiersze w różnych językach – dodaje Vita.

Wieczór międzykulturowy w Lublinie jest owocem współpracy osób z Białorusi, Uzbekistanu, USA, Iranu, Pakistanu, Polski, Ukrainy i Rosji.
– Wszyscy jesteśmy z różnych krajów, jesteśmy w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, ale jednoczy nas jedno – chcemy i pragniemy całym sercem pokoju na całym świecie – tłumaczy Viktoria Kondratiuk.

Zarówno Viktoria, jak i Vita są członkiniami Klubu Przedsiębiorczej Imigrantki działającego przy Fundacji dla Somalii.

Leave a Comment