Rekrutacja na kursy języka polskiego w FDS

Fundacja dla Somalii uruchamia kolejny kurs języka polskiego! Zapraszamy do dwuetapowej rekrutacji >> Wypełnij formularz i przyjdź do naszej siedziby w Warszawie na ul. Bracka 18/63.

ZAPISZ SIĘ! WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Fundacji dla Somalii wiele z naszych aktywności skupia się wokół kursów języka polskiego. Wierzymy, że nauka języka jest jednym z kluczowych aspektów wspomagających integrację: dzięki rozumieniu języka migranci mogą komunikować się z polskim społeczeństwem, wchodzić w interakcję z mieszkańcami Polski, pracować tutaj, korzystać z oferty kulturalnej i edukacyjnej kraju – to wszystko jest niezwykle dla nich ważne, by nie czuli się wyobcowani!

Z roku na rok widzimy coraz większe zapotrzebowanie na bezpłatne lekcje języka polskiego. Wychodząc na przeciw temu, uruchamiamy po raz kolejny kurs. Osoby chętne prosimy o wypełnienie poniższego formularza oraz przyjście do siedziby Fundacji w celu przejścia przez drugi etap rekrutacji – rozmowę.

Na osoby, które wypełniły formularz czekamy w dniach:

  • wtorek (26.06.2018) – środa (27.06.2018) w godzinach 10.00 – 18.00
  • poniedziałek (2.07.2018) – czwartek (5.07.2018) w godzinach 10.00 – 18.00

Rozmowy przeprowadzą wykwalifikowani lektorzy języka polskiego. Kurs języka polskiego jest bezpłatny.
O zakwalifikowaniu się na lekcje decyduje ocena formularza oraz rozmowy rekrutacyjnej.

WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ!

NASI LEKTORZY I LEKTORKI O KURSIE

Jesteśmy dumni z kadry naszych lektorek i lektorów, którzy już od kilku lat uczą obcokrajowców języka polskiego. W naszym zespole młodzi i pełni pomysłów nauczyciele uczą się jednocześnie od lektorek bardziej doświadczonych w pracy z obcjokrajowcami – staramy się łączyć nowe pomysły studentów i doświadczenie wykwalifikowanych lektorów.

Przede wszystkim jednak, to lektorki i lektorzy uczą się od naszych słuchaczy: jak pokazać język, którego używamy na co dzień? Jak tę codzienność widzą nasi słuchacze – z ich prywatnymi doświadczeniami i wiedzą?

Już od roku pomagam cudzoziemcom nauczyć się języka polskiego, jak kiedyś sama to zrobiłam i najważniejsze są dla mnie ich postępy. Codziennie widzę jak imigranci z całego świata robią malutkie kroki do celu na końcu – posługiwania się językiem polskim w pracy, z przyjaciółmi, na ulicy i wszędzie, gdzie jest to potrzebne. Moja praca sprawia mi ogromną przyjemność, codziennie mogę komuś pomóc i to jest najważniejsze!

To mój drugi kurs w Fundacji i po raz kolejny mam przyjemność uczyć języka polskiego ciekawych ludzi. Moi studenci pochodzą z różnych zakątków świata, każdy ma inne doświadczenia, więc konfrontacja ich obrazu świata z polskim to jedno z najbardziej wartościowych doświadczeń dla polonisty. Lektoraty sprawiają mi wiele radości, mam nadzieję, ze mój entuzjazm udziela się studentom.

W Fundacji dostrzegłam coś, z czego wprawdzie zdawałam sobie sprawę wcześniej, ale dopiero tu zobaczyłam to aż tak wyraźnie. To, czy jest łatwo, czy trudno nauczyć się polskiego zależy w ogromnej mierze od ich nastawienia.

Na moim kursie jest kilkunastu słuchaczy z Afryki, Azji i Europy. Polski często nie jest nawet ich drugim językiem, a kolejnym: trzecim, czwartym, piątym – w swoim portfolio poligloty mają już arabski, angielski, hiszpański, francuski, perski, turecki. Próbuję ich przekonać, że język, którego przyszło im się uczyć teraz, wbrew stereotypom – wcale nie jest trudny!

  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
  • Kursy Jezyka Polskiego dla Obcokrajowcow w Warszawie
Recent Posts

Leave a Comment