Loesje dla praw migrantów i migrantek

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”11145″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]Kreatywne pisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł. Warsztaty rozwijają twórcze wykorzystywanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.

Data: 28.03.2019, godz. 17:00

Miejsce: biuro Fundacji dla Somalii (ul. Bracka 18/63, 00-028 Warszawa)

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach kreatywnego pisania z Loesje. Spotkanie jest otwarte tematycznie, to znaczy, że piszemy na wszystkie tematy, które przyjdą nam do głowy. My chcielibyśmy zaproponować tematy związane z innością kulturową, różnorodnością, tolerancją, wzajemnym szacunkiem.

Po redakcji końcowej, wybrane teksty tworzą nową serię czarno-białych plakatów podpisanych imieniem Loesje.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować przez formularz TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona!

Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia – to imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

Więcej o Loesje, plakaty: www.loesje.pl www.loesje.org[/vc_column_text][vc_single_image image=”10336″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]