Mickiewicz – Emigrant – Imigranci

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]C[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]zy można porównać Adama Mickiewicza z imigrantami obecnie żyjącymi w Polsce? Czy powody ich migracji różnią się znacznie od tych jakie miał Adam Mickiewicz? Czy kraj, w którym rozpoczyna się nowy etap życia jest lepszy? Czy ta zmiana daje szczęście?

Wielu ludzi wyobraża sobie, że w innym miejscu, w innym kraju świat wygląda piękniej. Na pewno jest on inny, ale czy zawsze piękniejszy? Czy to, co spotykamy w nowych miejscach potrafi nas uszczęśliwić? Czasami nie mamy wyboru. Szczególnie, jeśli nasza decyzja wyjazdu wynika z tego, że w kraju ojczystym grozi nam utrata zdrowia lub życia. Bez względu na powody naszych wędrówek, nowe miejsca dostarczają nam wielu ciekawych doświadczeń. Od nas zależy co z tego odrzucimy, a co weźmiemy dla siebie i jak z tego skorzystamy.

W trakcie spotkania obejrzymy spektakl tureckiego teatru cieni, balladę „Renegat” Adama Mickiewicza, porozmawiamy o Mickiewiczu jako emigrancie. Dzięki ćwiczeniom warsztatowym doświadczymy spotkania ze społecznością odmienną kulturowo, a swoje spostrzeżenia i refleksje będziemy mogli podzielić z zaproszonym przez nas gościem – imigrantem, którego los zawiódł do Polski.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Spotkania odbywać się będą w siedzibie Muzeum Literatury w Warszawie w następujące wtorki:[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_padding_divider size=”40″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/mickiewicz_logomuzeum.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_custom_list icon_color=”#ff5200″ margin_bottom=”30″ align=”none”]

  • 12 maja
  • 19 maja
  • 9 czerwca
  • 8 września
  • 13 października
  • 17 listopada
  • 1 grudnia

[/mk_custom_list][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Udział w zajęciach wymaga wykupienia biletu wstępu do muzeum za złotówkę.

Siedziba Główna Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa

Prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe:
tel. 22 831 76 91
e-mail: p.prasuła@muzeumliteratury.pl
kustosz Piotr Prasuła
Dział Naukowo-Oświatowy[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_button dimension=”three” corner_style=”rounded” size=”large” outline_skin=”dark” outline_active_color=”#ffffff” outline_hover_color=”#333333″ bg_color=”#ff5200″ btn_hover_bg=”#252525″ text_color=”light” icon_anim=”none” url=”http://muzeumliteratury.pl/mickiewicz-emigrant-imigranci/” target=”_blank” align=”center” fullwidth=”false” button_custom_width=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”15″]INFORMACJE NA STRONIE MUZEUM LITERATURY[/mk_button][mk_padding_divider size=”40″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2014/12/Warszawa-Logo.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”right” margin_bottom=”10″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_padding_divider size=”80″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Partnerami projektu są:
PAH
Fundacja dla Somalii[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]