Nagrody im. Abdulcadira Gabeire Farah rozdane!

Fundacja dla Somalii postanowiła uhonorować osoby i instytucje, które działają na rzecz migrantów w Polsce. W 2022 roku po raz pierwszy wręczone zostały nagrody, których patronem jest tragicznie zmarły założyciel naszej organizacji.

1 października 2022 roku, dokładnie tydzień przed 15 urodzinami Fundacji dla Somalii odbyło się wydarzenie NOWY DOBRY START. Była to okazja do świętowania kilku niezwykłych okazji – 15-lecia istnienia organizacji, wręczenia nagród za działania na rzecz migrantów oraz wprowadzenia kilku istotnych zmian w fundacji.

Najważniejszym punktem wydarzenia było wręczenie statuetek zwycięzcom tegorocznej edycji nagród im. Abdulcadira Gabeire Farah.

To wyjątkowy sposób upamiętnienia człowieka, który sam będąc uchodźcą (jednym z pierwszych, który dotarł do Polski) postanowił pomagać innym. Poświęcił tej misji dużą część życia. Nadanie nagrodom imienia Abdula było ważne również dla Jego przyjaciela – Elmiego Abdi, który dziś stoi na czele fundacji.

“Chcemy choćby w skromny sposób uhonorować osoby, które poświęcają swoją energię, czas, a nierzadko poświęcają także zdrowie i życie prywatne, by pomóc najbardziej potrzebującym. Dlatego właśnie postanowiliśmy utworzyć nagrodę im. Abdulcadira Gabeire Farah.” – mówi Elmi Abdi, wiceprezes Fundacji dla Somalii.

Oto zwycięzcy:

  • Anna Alboth – zwyciężczyni w kategorii “Inspirowanie do działania”
  • Natalia Gebert – zwyciężczyni w kategorii “Aktywne wsparcie”
  • Mariusz Kurnyta Człowiek Lasu – zwycięzca w kategorii “Solidarna postawa”
  • Fundacja Ocalenie – zwycięzca w kategorii “Bezgraniczna pomoc”
  • Wyróżnienie specjalne za działania na rzecz migrantów w Polsce otrzymał Michał Rezazadeh

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za Wasze wielkie serca!