Pomagamy imigrantom z Ukrainy szukać pracy

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]W[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]związku z trudną sytuacją w Europie Wschodniej wielu obywateli Ukrainy przyjechało do Polski. Tutaj szukają pracy i spokojnego życia. W Fundacji dla Somalii mogą liczyć na doradztwo zawodowe i prawne oraz darmowe lekcje języka polskiego.

Nasi doradcy zawodowi pomagają imigrantom z Ukrainy w znalezieniu pracy. Ich pozycja na polskim rynku pracy jest – w porównaniu z innymi grupami cudzoziemców – dość dobra.[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_divider style=”padding_space” divider_width=”full_width” custom_width=”10″ align=”center” border_color=”#00afec” thickness=”1″ margin_top=”20″ margin_bottom=”20″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/02/39-for-internet.jpg” image_width=”240″ image_height=”300″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” group=”_general” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”center” margin_bottom=”10″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”2/3″][mk_blockquote style=”quote-style” font_family=”none” text_size=”16″ align=”left”]Ukraińcy mogą pracować w Polsce legalnie na podstawie oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Dokument ten musi być zarejestrowany w urzędzie pracy. To znacznie upraszcza procedurę legalizacji pobytu i skraca czas oczekiwania na decyzję – mówi Monika Ołów, doradca zawodowy Fundacji dla Somalii. – Z drugiej strony jednak procedura uproszczona prowadzi do wielu nadużyć: ponieważ obywatele Ukrainy chcąc przyjechać do Polski płacą za dokument, który jest bezpłatny. Padają tym samym ofiarami oszustwa ze strony fałszywych pośredników pracy – dodaje.[/mk_blockquote][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][mk_divider style=”single_dotted” divider_width=”full_width” custom_width=”10″ align=”center” border_color=”#00afec” thickness=”1″ margin_top=”50″ margin_bottom=”50″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Monika Ołów pracuje przede wszystkim z imigrantami ze Europy Wschodniej. Dzięki znajomości języka ukraińskiego szybko nawiązuje kontakt z Ukraińcami i potrafi znaleźć rozwiązanie ich problemów związanych z pobytem w Polsce. Jako specjalistka w swojej dziedzinie weźmie udział w panelu dyskusyjnym organizowanym przez Agencję Pracy EWL, Fundację Nasz Wybór oraz Ambasadę Ukrainy w Polsce.

Otwarte spotkanie eksperckie odbyło się w sobotę, 14 lutego, w budynku cerkwi greckokatolickiej na ul. Miodowej 16 w Warszawie.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/02/Plakat-spotkanie-Bezpieczna-praca-02.2014.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][/vc_column][/vc_row]