Prezes FdS w Londynie

1

2 lutego 2015 r. prezes Fundacji dla Somalii udał się do stolicy Wielkiej Brytanii na zaproszenie przedstawicieli diaspory somalijskiej w Londynie. Jednym z powodów tej wizyty było wyróżnienie Abdulcadira Gabeire Farah w prestiżowym konkursie Złotych Wachlarzy 2014, organizowanym przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Członkowie społeczności somalijskiej, aby docenić dokonania prezesa Fundacji oraz wyrazić wsparcie dla jego działalności, zorganizowali przyjęcie, na którym pojawili się mieszkający w Londynie Somalijczycy.

Streszczenie materiału wideo z języka somalijskiego: Elmi Abdi

Na początku organizatorka Faduma Abdi w imieniu Stowarzyszenia Somalijskiego w Wielkiej Brytanii powitała Abdulcadira Gabeire Farah i podziękowała za nagrodę, którą przywiózł. Mówiła, że jego działalność jest bardzo cenna dla całego narodu somalijskiego.

Podobne słowa podziękowania padły ze strony przedstawiciela Stowarzyszenia Somalijskiego Północnego Londynu.

Dziękowano także Abdulcadirowi Farah za jego aktywności w Somalii, takie jak budowa szpitala i szkoły. Przedstawicielka Stowarzyszenia poprosiła, żeby nie zapomniał również o kobietach i dzieciach, bo to one najbardziej potrzebują pomocy.

Następnie Abdulcadir Farah ze swoje strony bardzo gorąco podziękował za zaproszenie i zorganizowanie tego spotkania. Opowiadał krótko o działalności Fundacji dla Somalii. Później przedstawił swoje plany na przyszłość i podkreślił, że w najbliższym czasie będzie realizował dwa projekty: budowę kanalizacji wodnej w Mogadiszu oraz przywrócenie linii lotniczych Somali Airlines. Zapowiedział również, że podobne projekty będę realizowane w większości miast w Somalii.

Na koniec przedstawiciele Stowarzyszenia Somalijskiego w Wielkiej Brytanii wręczyli Abdulcadirowi Farah dyplomy uznaniowe za jego dotychczasową działalność na rzecz Somalii.

  • Farah-w-Londynie
  • Farah-w-Londynie-2
  • Farah-w-Londynie-3

Leave a Comment