„Spotkanie kultur” w Dębaku

Z

zapraszamy na Dzień Otwarty Dębak 2014. Wydarzeniu będzie towarzyszył Festyn Integracyjny „Spotkanie kultur”.

W ramach Festynu integracyjnego w Ośrodku dla Cudzoziemców w Dębaku (k/Podkowy Leśnej) przygotowałyśmy dla Was, pełne pasji warsztaty artystyczne ceramiczne i pachworkowe w ramach cyklu spotkań „Kobiece środy”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 maja br. w Ośrodku dla uchodźców w Dębaku k. Podkowy Leśnej. Start o godz. 11.00

Warsztaty ceramiczne z surową gliną poprowadzi uczestniczka Międzykulturowego Inkubatora Organizacji Migranckich, Iryna Kovalchuk:.

– Będziemy pracowały z surową czerwoną gliną, zrobimy biżuterię (wisiorki, kolczyki, broszki), wyroby użytku codziennego i wszystko to, na co będziecie miały ochotę. I Wasza wyobraźnia, oczywiście – zachęca Iryna Kovalchuk.

Ceramika jest jej pasją od wielu lat.

– Najpierw patrzyłam, jak mistrzowie pracują, potem – jak uczą dzieci, w końcu wzięłam się do roboty i chciałabym teraz podzielić się z Wami zdobytą wiedzą na temat pracy z gliną. Będzie ciekawie – opowiada.

Każda z Pań będzie mogła kontynuować swoją pracę (malowanie i szkliwienie) podczas kolejnego spotkania kobiecego, które obędzie się w terminie późniejszym w Centrum Chmielna 26.

Warsztaty pachworkowe „Nić porozumienia” prowadzi Zespół projektu Włącznik.

Leave a Comment