Spotkanie w Warsaw Bilingual School!

In Blog

 

S

potkanie w Warsaw Bilingual School!

Fundacja dla Somalii wspólnie z Fundacją Adulis miały okazję uczestniczyć we wspaniałym spotkaniu w Warsaw Bilingual School, dzięki któremu uczniowie z klas 4-6 dowiedzieli się o zjawisku migracji – na przykładzie Somalii i Erytrei, w tym o przyczynach zmuszających ludzi do opuszczania swoich domów i krajów. Ważnym tematem rozmów było również zagadnienie tolerancji, akceptacji oraz potrzeba rozwijania dialogu międzykulturowego.

Elmi Abdi i Senait Cieplińska chętnie opowiedzieli ponadto o swoich doświadczeniach mieszkania w Polsce, a także podobieństwach i różnicach między Polską, Somalią i Erytreą. Ich uświadomienie daje możliwość lepszego zrozumienia zjawisk społecznych, jak również budowanie pozytywnego wizerunku krajów afrykańskich wbrew licznym stereotypom.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Global Partners Junior, w którym szkoła bierze udział. Program zatytułowany jest Moje Miasto Gościnne i odnosi się do kwestii, takich jak: migracja – imigranci, uchodźcy oraz możliwości pomocy im w naszym mieście.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie!

GALERIA

Recent Posts

Leave a Comment