Takie same serca. W takim samym rytmie

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]O[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]to kampania promująca integrację i tolerancję w wielokulturowym środowisku. Organizatorem jest Polskie Forum Migracyjne, które realizuje ją w ramach projektu Od tolerancji do integracji w partnerstwie z Fundacją dla Somalii i Urzędem do spraw Cudzoziemców.

Główne hasło – Takie same serca. W takim samym rytmie – zostało wyłonione w konkursie, a jego autorką jest trzynastoletnia Ola Mazurek z Radomia. Dzieci wymyślały również inne slogany, a także przygotowywały materiały wizualne, których efektem są profesjonalne wlepki, plakaty i banery. [/vc_column_text][mk_button dimension=”three” corner_style=”rounded” size=”medium” outline_skin=”dark” outline_active_color=”#ffffff” outline_hover_color=”#333333″ bg_color=”#ff5200″ btn_hover_bg=”#252525″ text_color=”light” icon_anim=”none” url=”http://www.forummigracyjne.org/pl/aktualnosci.php?news=404&wid=37&wai=&year” target=”_blank” align=”center” fullwidth=”false” button_custom_width=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”15″]Czytaj więcej na stronie PFM[/mk_button][mk_padding_divider size=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Celem kampanii jest promowanie idei tolerancji – wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Tolerancja i otwartość na innych jest prostą drogą do integracji. Kampanię informacyjną w środkach komunikacji miejskiej przeprowadzamy w Lublinie, Białymstoku i Zgierzu. Specjalne materiały edukacyjne i informacyjne są zaś wysyłane do szkół na terenie całego kraju, w których dzieci cudzoziemców.

Drugim elementem projektu są warsztaty prowadzone w placówkach edukacyjnych w Polsce. O zajęciach opowiada Jagoda Jabłońska z Fundacji dla Somalii:[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/03/wierszyk_pfm.jpg” image_width=”800″ image_height=”800″ crop=”true” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][mk_blockquote style=”quote-style” font_family=”none” text_size=”14″ align=”left”]Wraz z Zuzanną Rejmer z Polskiego Forum Migracyjnego przygotowujemy warsztaty w szkołach, do których chodzą cudzoziemcy – dzieci osób starających się o status uchodźcy w miejscowościach, w których albo obok których znajdują się ośrodki dla cudzoziemców. Od czerwca do lutego zostało przeprowadzonych 11 warsztatów, głównie w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Warsztaty mają na celu pokazanie uczniom wartości różnorodności: najczęściej dzielimy uczniów na grupy i próbujemy pokazać, jak wzrastają kompetencje uczniów z grup, w których są dzieci cudzoziemskie – kiedy połączą swoje siły, razem mają większą wiedzę o świecie. Chcemy ich przekonać, że różnorodność to bogactwo.[/mk_blockquote][/vc_column_inner][/vc_row_inner][mk_padding_divider size=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]O projekcie opowiada również Agnieszka Kosowicz, prezeska Polskiego Forum Migracyjnego[/vc_column_text][mk_button dimension=”three” corner_style=”rounded” size=”medium” outline_skin=”dark” outline_active_color=”#ffffff” outline_hover_color=”#333333″ bg_color=”#ff5200″ btn_hover_bg=”#252525″ text_color=”light” icon_anim=”none” url=”http://www.info-migrator.pl/aktualnosci/769-2015/939-takie-same-serca-w-takim-samym-rytmie” target=”_blank” align=”center” fullwidth=”false” button_custom_width=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”15″]Czytaj tutaj[/mk_button][mk_padding_divider size=”40″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/03/baner_PFM1.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]