Zapraszamy na IX edycję Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera”

S

erdecznie zapraszamy na IX edycję Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera”, którego jesteśmy współorganizatorem. Pokazy filmów w ramach festiwalu będą miały miejsce w Kinie Luna w Warszawie, w dniach 23-27 kwietnia 2014 r. Oprócz pokazów filmowych, w ramach festiwalu, odbędą się także wydarzenia towarzyszące w klimacie afrykańskim. Tegoroczną edycję rozpocznie pokaz specjalny filmu „How much further”.

Od środy, 23 kwietnia 2014, przez cztery kolejne dni, będziemy oglądać pokazy najlepszych i najnowszych filmów produkcji afrykańskiej. W dniu otwarcia festiwalu, 23 kwietnia o godz. 18.00, zaprezentowany zostanie film „How much further”. Po pokazie odbędzie się panel dyskusyjny „Polska. Tu mieszkam. Czy jesteśmy krajem przyjaznym cudzoziemcom”.

Pokaz specjalny poświęcony jest losom imigrantów z Afryki i Azji Środkowej, którzy w poszukiwaniu lepszego życia wyruszyli na południe Europy. Czy w Europie czeka ich lepsze życie? Czy Polska jest krajem przyjaznym cudzoziemcom?

O sytuacji imigrantów w Europie, a szczególnie w Polsce, będą dyskutować: Tomasz Cytrynowicz, Dyrektor Departamentu Legalizacji Pobytu Urzędu ds. Cudzoziemców; Abdulcadir Gabeire Farah, Prezesa Fundacji dla Somalii; Marta Biernath, IOM Polska; Jana Krynicka, bohaterka kampanii UDSC.

Wstęp na pokaz specjalny „How much further” oraz panel dyskusyjny „Polska. Tu mieszkam. Czy jesteśmy krajem przyjaznym cudzoziemców” jest bezpłatny!

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.afrykamera.pl. Szukajcie nas także na Facebooku! Program tegorocznego festiwalu znajdziecie tutaj.

Leave a Comment