Zbiórka dla osób różnych narodowości uciekających z Ukrainy

Pomoc dla osób różnych narodowości uciekających przed wojną z Ukrainy.

W obliczu wojny w Ukrainie chcemy okazać pomoc i wsparcie wszystkim osobom uciekającym przed wojną, bez względu na ich pochodzenie narodowe i etniczne. Codziennie z Ukrainy uciekają dziesiątki tysięcy osób, porzucają swoje domy, uczelnie, znajomych. Wśród tych osób, są nie tylko obywatele Ukrainy, ale również przedstawiciele innych krajów, w tym w szczególności państw Afryki i Azji.

Zmuszeni do porzucenia swoich domów, spotykają się z wieloma trudnościami, spowodowanymi długą drogą, przepełnionymi pociągami, wielogodzinnymi kolejkami na przejściach granicznych. Prawie jedna czwarta z ponad 75 tys. obcokrajowców studiujących na Ukrainie pochodzi z krajów afrykańskich, najwięcej z Ghany i Nigerii. Przyjechali do Europy na studia i zostali zmuszeni do ucieczki przez wojnę.

Fundacja dla Somalii od lat wspiera wszystkich cudzoziemców potrzebujących pomocy. Stanowimy pomost pomiędzy imigrantami, a społeczeństwem polskim. Wspieramy imigrantów, aby mogli odnaleźć się w nowym środowisku i pokazać, że są częścią społeczeństwa polskiego. Pomagamy, szkolimy, wspieramy. Udzielamy porad prawnych, psychologicznych, pomagamy znaleźć pracę, uczymy języka polskiego. Jesteśmy też wsparciem w przypadku przemocy wobec kobiet i dzieci.

W Polsce wprowadzono obecnie dużo ułatwień dla obywateli Ukrainy, dostęp do bezpłatnych usług transportowych, medycznych, noclegi, wsparcie psychologów, prawników itd. Brak świadomości faktu, że wśród osób szukających schronienia są też osoby bez obywatelstwa ukraińskiego, sprawia, że są one pomijane w dostępie do tych niezwykle potrzebnych ułatwień.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Chcemy jako Fundacja okazywać solidarnie wsparcie wszystkim osobom, które tego potrzebują.

Jeżeli chcesz nam pomóc, prosimy o wpłatę, a my pomożemy Uchodźcom rożnych narodowości uciekającym z Ukrainy.

Oto link do naszej zbiórki na Zbieram.pl