Informacja prasowa

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/6″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”2/3″][mk_padding_divider size=”40″][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left” txt_transform=”uppercase”]

Pożegnanie prezesa Fundacji dla Somalii

[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][FOR ENGLISH SCROLL DOWN]

Byłeś człowiekiem niezwykłym i dlatego niezwykle trudno jest nam się z Tobą pożegnać. Chyba nadal mamy nadzieję, że obudzimy się z tego strasznego snu i usłyszymy, jak rozmawiasz z kimś przez telefon po somalijsku. Byłeś, jesteś i zawsze będziesz sercem tej Fundacji. Obiecujemy, że wysiłek, który włożyłeś w pracę na rzecz imigrantów w Polsce, nie pójdzie na marne. Dzięki Tobie mamy ze sobą wielu przyjaciół.

Wszystkich bliskich i współpracowników zapraszamy w sobotę, 26 września, do siedziby Fundacji dla Somalii przy ul. Brackiej 18/63. Chcielibyśmy chociażby symbolicznie pożegnać Abdula.

Początek o godz. 16.00. W trakcie spotkanie zostanie wystawiona księga kondolencyjna. [/vc_column_text][mk_divider style=”double_dot” divider_width=”full_width” custom_width=”10″ align=”center” thickness=”1″ margin_top=”40″ margin_bottom=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Farewell reception for the President of the Foundation for Somalia

You were a unique person, which is why it is so difficult for us to say goodbye. We are all still hoping to awaken from this bad dream to hear your voice as you speak in Somali through the phone next to us. You were, are and always will be the heart of this foundation. We promise that all the effort you put into the work for the sake of migrants in Poland will not be in vain. Thanks to you we have the support of our many friends.

We invite all the acquaintances and close ones on Saturday, September 26th to the Foundation for Somalia. Located on Bracka street 18/63. We at least wish to symbolically say farewell to Abdul.

The event begins at 16:00. During the meeting the book of condolences will be placed for all to express their grief.

[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left” txt_transform=”uppercase”]

Informacja prasowa

[/mk_fancy_title][mk_padding_divider size=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]AKTUALIZACJA 24.09.15

Nieprzerwanie usiłujemy skontaktować się z Abdulcadirem Gabeire Farah, prezesem FDS, oraz uzyskać kolejne, bardziej szczegółowe informacje o jego losie.

Z ogromnym bólem czytamy kolejne ponure wieści dochodzące do nas z Mogadiszu, komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz doniesienia krajowych i zagranicznych mediów.

Dla nas samych, jak również dla całego polskiego sektora organizacji pozarządowych, brak Abdula to niewymowna strata – to człowiek wybitny, ciepły, otwarty, ze wspaniałą i rzadką zdolnością skupiania dobrych ludzi i organizowania ich wokół dobrych spraw.

Fundacja dla Somalii kontynuuje swoją działalność – budujemy pomost pomiędzy imigrantami a społeczeństwem polskim. Wspieramy migrantów i uchodźców, by mogli odnaleźć się i poczuć bezpiecznie w nowym środowisku, pokazać, że są częścią społeczeństwa polskiego.

Wszystkie kursy języka polskiego, zajęcia międzykulturowe i integracyjne, konsultacje prawne i zawodowe odbywają się zgodnie z planem.

Prosimy o kontaktowanie się z naszą rzeczniczką prasową pod numerem telefonu: 880 189 767 lub pod numerem telefonu Fundacji: 726 388 777

Zespół Fundacji dla Somalii[/vc_column_text][mk_divider style=”double_dot” divider_width=”full_width” custom_width=”10″ align=”center” thickness=”1″ margin_top=”40″ margin_bottom=”40″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]21.09.15

Od wczorajszego wieczora próbujemy bezskutecznie skontaktować się z Abdulcadirem Gabeire Farah, prezesem Fundacji dla Somalii.

Mamy potwierdzoną informację, że doszło do zamachu w Mogadiszu, stolicy Somalii. Abdulcadir Gabeire Farah wraz z innym obywatelem Polski był w tym czasie w okolicach Villa Somalia – kompleksu rządowego, gdzie doszło do zamachu terrorystycznego.

Tak długo, jak nie otrzymamy sprawdzonych i potwierdzonych informacji od oficjalnych służb dyplomatycznych, nie jesteśmy w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Jesteśmy w bieżącym kontakcie z polskimi służbami, a także z somalijskimi władzami i partnerami. Poinformujemy Państwa o losie naszych przyjaciół, jak tylko będzie to możliwe.

Niezależnie od tej niezwykle trudnej dla nas sytuacji, nie tracimy z oczu tego, co było i jest dla Abdula najważniejsze: szerzenie równości, tolerancji i pokoju między ludźmi. Fundacja dla Somalii kontynuuje swoją działalność – wszystkie kursy języka polskiego, zajęcia międzykulturowe i integrancyjne, konsultacje prawne i zawodowe odbywają się zgodnie z planem. W tym szczególnie trudnym dla Polski i Europie momencie – kryzysu uchodźczego, wzmagającej się ksenofobii, dyskryminacji rasowej i religijnej, poczucia dezinformacji i zagrożenia, które odczuwają miliony Europejczyków i Europejek – rozumiemy rolę organizacji pozarządowych działających na rzecz integracji ekonomicznej i kulturowej. Bez względu na wszystko, będziemy tę rolę wypełniać nadal – najlepiej, jak potrafimy.

Prosimy o kontaktowanie się z naszą rzeczniczką prasową pod numerem telefonu: 880 189 767 lub pod numerem telefonu Fundacji: 726 388 777

Zespół Fundacji dla Somalii[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”20″][mk_button dimension=”three” corner_style=”pointed” size=”large” outline_skin=”dark” outline_active_color=”#ffffff” outline_hover_color=”#333333″ bg_color=”#ff5200″ btn_hover_bg=”#252525″ text_color=”light” icon_anim=”none” target=”_self” align=”left” fullwidth=”false” button_custom_width=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”15″ url=”https://fds.org.pl/home/”]
Przejdź do strony FDS

[/mk_button][mk_padding_divider size=”80″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/6″]
[/vc_column_inner][/vc_row_inner][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/09/abdul-gabeire.png” image_width=”100%” image_height=”auto” crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”center” margin_bottom=”10″][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]