legalna-praca-polska-imigranci

Znajdź legalną pracę w Polsce

J

esteś migrantem i chcesz znaleźć pracę w Warszawie, ale nie wiesz od czego zacząć? Pracujesz, ale nie jesteś z tej pracy zadowolony albo pracujesz poniżej swoich kwalifikacji? Studiujesz i zastanawiasz się, co chciałbyś robić po studiach?

W Fundacji dla Somalii jesteśmy specjalistami w doradztwie zawodowym dla imigrantów na warszawskim rynku pracy.

Umów się na spotkanie w spawie pracy z naszymi doradcami

Wspólnie zastanowimy się, jak można wykorzystać na warszawskim rynku pracy twoją znajomość języków, wykształcenie oraz wyjątkowe doświadczenia wyniesione z pracy w innym kraju.

Jak wygląda spotkanie z doradcą zawodowym?

Mówi Łukasz Olszta, specjalista FDS: Po pierwsze pamiętaj, że wszystkie spotkania są bezpłatne. Oferujemy wsparcie i pomoc – nie chcemy na Tobie zarobić! Może to być jedno spotkanie bądź kilka. W tym czasie razem zastanowimy się, co umiesz i co lubisz robić, a przede wszystkim – jak można to wykorzystać na rynku pracy. Będziemy także rozmawiać o tym, gdzie można znaleźć pracę w Warszawie. Pokażę Ci także jak rozmawiać z polskim pracodawcą skutecznie – tak, aby otrzymać pracę.

Ale pamiętaj, że to Ty szukasz pracy, a nie my. Co to oznacza w praktyce?

Dam Ci wskazówki jak napisać doskonałe CV, takie które sprawi, że pracodawca podniesie telefon i zaprosi Cię na rozmowę o pracę. Ale pamiętaj: nie napiszę go za Ciebie. Pokażę Ci, gdzie szukać pracy, aby ją znaleźć, ale to Ty, w domu lub w naszej komputerowej świetlicy, będziesz szukał interesujących Cię ofert pracy. Pokażę Ci także, jak rozmawiać z polskim pracodawcą tak, by dostać pracę, ale to Ty będziesz z nim rozmawiał.

Jeżeli chcesz pracować, zarabiać i być niezależny/niezależna – umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Jak to zrobić? Po prostu napisz e-mail, zadzwoń lub przyjdź do nas do Fundacji dla Somalii. Pamiętaj, że w spotkaniach może wziąć udział każdy imigrant.

Wystarczy chęć do pracy, odrobina odwagi i zrobienie pierwszego kroku!

Do zobaczenia!

 

Adres e-mail do doradców zawodowych: praca@fds.org.pl