F

Activelly+Legally-TXTundacja dla Somalii organizuje działania pomocowe i integracyjne skierowane do obywateli państw trzecich, czyli osób spoza Unii Europejskiej, pragnących żyć godnie, pracować legalnie i działać z pożytkiem dla Polski i Europy.

Projekt “Aktywnie + legalnie” to część kompleksowego programu integracyjnego dla cudzoziemców „Immigrants in Action” ze stroną internetową: www.immigrantsinaction.pl.

Jednym z celów projektu „Aktywnie + legalnie” jest promowanie współpracy z pracodawcami, którzy chcą zatrudnić cudzoziemców lub ich zatrudniają oraz zmotywowanie samych imigrantów do aktywnego poszukiwania pracy.

Drugim celem projektu jest właśnie kampania społeczna łamiąca stereotypy. Kampania z jednej strony pokazuje cudzoziemców jako kompetentnych pracowników, którzy znajdują swoje miejsce na rynku pracy w zawodach zgodnych z ich kwalifikacjami. Z drugiej strony pokazuje pracodawców z sukcesem zatrudniających cudzoziemców.

Broszura podsumowująca kampanię

Różni ludzie. Różne pomysły. Wspólny cel

Chcemy pokazać społeczeństwu i pracodawcom, że imigrant może być kompetentnym, wartym zatrudnienia pracownikiem, że imigrant nie musi pracować poniżej swoich kwalifikacji.

Oto troje naszych bohaterów z pierwszych spotów kampanii:

 • Lilit Karapetyan
  Lilit KarapetyanArmenia

  Pracuje jako tłumaczka przysięgła języka ormiańskiego – tłumaczyła między innymi dla pary prezydenckiej. W Erywaniu współtworzyła polską ambasadę. Współpracuje z Izbą Handlową Polska-Armenia.

  POZNAJ LILIT

  • Omoye Akhagba
   Omoye AkhagbaNigeria

   Młoda badaczka, w Polsce pracuje nad doktoratem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (PAN). Jako asystentka kulturowa w Fundacji dla Somalii pomaga innym cudzoziemcom w ich pierwszych krokach w Polsce.

   POZNAJ OMOYE

   • Daniel Omotosho
    Daniel OmotoshoNigeria

    Biznesmen pochodzący z Nigerii. W Polsce odniósł sukces jako przedsiębiorca – prowadził między innymi przedszkole i firmę outsourcingową. W biznesie – godny zaufania perfekcjonista, w domu – kochający mąż i ojciec.

    POZNAJ DANIELA