Przedsiębiorczy Imigrant

Chcemy zapewnić imigrantom dostęp do specjalistycznych usług doradczych w dziedzinie prawa i zatrudnienia, zwiększenie dostępu do informacji i możliwości wymiany doświadczeń, a także budowanie postaw przedsiębiorczych wśród cudzoziemców.

PUBLIKACJA – ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Zapoznaj się z naszą publikacją ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, w której pokazujemy, jak można założyć własną firmę w Polsce.

Do pobrania pliki .pdf w języku polskim i angielskim.

PROJEKT

W ramach projektu „Przedsiębiorczy Imigrant” uczestnik każdego działania otrzyma pakiet informacji prawnych o zatrudnieniu i rynku pracy w Polsce oraz kompleksową opiekę i wsparcie w postaci specjalistycznych porad prawnych i doradztwa zawodowego i/lub coachingu.

ELEMENTY

 1. PUNKT KONSULTACYJNY – możliwość skorzystania z porad najlepszych specjalistów!
 1. Poznaj swoje możliwości i zaplanuj ścieżkę rozwoju zawodowego w trakcie profesjonalnych sesji coachingowych.
 2. Potrzebujesz wsparcia w szukaniu pracy? Pomoże Ci z tym nasz doradca zawodowy.
 3. Co nas łączy, a co nas wyróżnia? Poznaj i zrozum różnice kulturowe dzięki doradcy kulturowemu.
 4. Jak podjąć legalnie zatrudnienie, zalegalizować pobyt? Praca, ale na jakich warunkach i na jakiej umowie? Oświata w Polsce? Te i wiele innych problemów i wątpliwości rozwiążesz dzięki poradom prawnika.
 1. Z POLSKIM PRAWEM NA TY – przed rozpoczęciem szkoleń i kursów przygotowaliśmy sesje informacyjne i warsztaty na temat polskiego prawa pracy.
 2. PRACUJ PO POLSKU – zwiększaj swoje kompetencje językowe

Oferujemy kursy języka polskiego przeznaczone są dla osób ze średnią i dobrą znajomością języka polskiego. Cały kurs obejmuje 72 godziny zajęć w ramach jednego poziomu.

PRZEDSIĘBIORCZA IMIGRANTKA – 12 aktywnych kobiet – liderek będzie uczestniczyć w cyklu ciekawych porad, warsztatów i treningów mających przygotować je do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz zawodowym.

Program obejmie:

 • porady i wsparcie doradcze oraz coachingowe, które pozwolą na indywidualne zaplanowanie ścieżki rozwoju,
 • w zależności od indywidualnych potrzeb: możliwość skorzystania z kursu języka polskiego, kursu komputerowego, prawa pracy, szkolenia „ABC przedsiębiorczości”, dofinansowanie kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe,
 • klub spotkań – przygotowane i przedsiębiorcze liderki zrealizują swoje pomysły i będą aktywistami dialogu kulturowego. W klubie zostanie zorganizowanych 6 comiesięcznych spotkań – liderki dla Polek i z Polkami będą wymieniać się swoimi doświadczeniami i oryginalnymi umiejętnościami,
 • integracja z Polkami z mniejszych miejscowości – liderki zorganizują samodzielnie cykl 6 inicjatyw/działań na rzecz społeczności polskiej w mniejszych miejscowościach. Pokażą umiejętności i kompetencje kobiet wywodzących się z innej kultury.

 

 1. WŁASNA FIRMA W POLSCE? TAK! Masz pomysł na prowadzenie działalności? Prowadzenie firmy w Polsce wdaje się trudne i ryzykowne? Może i tak, ale nie jest niemożliwe dla cudzoziemców!

Szkolenie „ABC przedsiębiorczości” dedykowane dla osób chcących założyć własną firmę w Polsce. Oferujemy cykl szkoleń wyjaśniających w przystępny sposób w jaki sposób założyć i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce. Z nami zweryfikujesz swój pomysł pod względem regulacji prawnych.

Krok po kroku dowiesz się: – w jaki sposób założyć działalność, – jakie są źródła finansowania działalności gospodarczej, – jak opracować skuteczny biznesplan, – jak promować swoją działalność.

 • Po cyklu szkoleń powstanie broszura informacyjna – „Przedsiębiorczy Imigrant, Mapa po Polsce”, która będzie zawierać informacje dotyczące zakładania działalności gospodarczej przez cudzoziemców.

Projekt „Przedsiębiorczy imigrant” jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.