Warszawski Tygiel Rodzinny

Cykl pięciu weekendowych spotkań dla rodziców i dzieci w wieku do 13 lat.

Finansowanie

Projekt współfinansowany ze środków Biura Pomocy Społecznej m.st. Warszawy, realizowany w okresie kwiecień-lipiec 2013.

Fundacja dla Somalii Warszawa

Projekt

W ramach tego projektu zaprosiliśmy warszawiaków zarówno pochodzące z Polski, jak i z innych krajów, na rodzinne spotkania. 8 maja do 30 czerwca 2013 trwał w Fundacji Warszawski Tygiel Rodzinny – cykl pięciu weekendowych spotkań dla rodziców i dzieci w wieku do 13 lat. Było smacznie, twórczo, wesoło i kolorowo.

Rodzice i dzieci wspólnie gotowali smakowite dania według przepisów imigrantów-wolontariuszy FdS, grali na afrykańskich bębnach i uczestniczyli w warsztatach rękodzieła.

Na koniec zaś wzięli udział w rodzinnej grze miejskiej „W warszawskim tyglu”.

Tak było:

18 maja do 30 czerwca 2013 trwał w Fundacji Warszawski Tygiel Rodzinny – cykl pięciu weekendowych spotkań dla rodziców i dzieci w wieku do 13 lat. Było smacznie, twórczo, wesoło i kolorowo, a dzięki współfinansowaniu z m.st. Warszawy udział we wszystkich wydarzeniach był absolutnie bezpłatny!

18 i 19 maja odbyły się pierwsze dwa spotkania w ramach projektu. Pierwsze z nich było spotkaniem kulinarnym, drugie zaś – warszatem bębniarskim. W sobotę pod czujnym okiem niezastąpionych wolontariuszy Fundacji: Samira (Tunezja), Ady (Polska), Hali (Irak), Godet(Kongo) i Maana (Iran) uczestnicy ugotowali pyszny wielokulturowy obiad, a w niedzielę w sali użyczonej nam przez Klub Kibica Polonii Warszawa (dziękujemy!) odbyły się warsztaty bębniarskie Rodzinne Rytmy prowadzone przez Rickiego Liona. Tyle śmiechu i pozytywnej na raz energii w Fundacji nie było od dawna!

Kolejna edycja rodzinnego gotowania odbyła się 2 czerwca. Spotkaliśmy się w Fundacji, by wspólnie ugotować potrawy z Gambii, Tunezji, Iranu i Kenii w ramach spotkania Tygiel Codzienny. 8 czerwca zaś tworzyliśmy kartki pocztowe i notesy ozdobione polskimi wzorami ludowymi. Zarówno frekwencja, jak i humory uczestników dopisały!

Na koniec, 30 czerwca odbyła się gra miejska „W warszawskim tyglu”.

A co najlepsze

– mamy z tych spotkań świetną pamiątkę: całą serię filmów!

Related Projects