WĘDROWNA GLOBOTEKA

Międzykulturowy zespół edukatorów

Projekt

W ramach projektu powstał międzykulturowy zespół edukatorów, który odwiedził 4 szkoły w województwie mazowieckim organizując Dni Edukacji Globalnej.

W każdej z odwiedzonych szkół odbyło się spotkanie z Żywą Globoteką, podczas którego uczniowie mogli pozmawiać twarzą w twarz z imigrantami z różnych krajów oraz aktywistami z sektora pozarządowego. Uczniowie SP w Białymbłocie i Gimnazjum w Długosiodle wzięli też udział w warsztatach tworzenia afrykańskich zabawek, a uczniowie klasy gastronomicznej z ZS nr 2 w Żyrardowie pod okiem somalijskiego kucharza przygotowali tradycyjną potrawę z Somalii – sambusy. Ponadto w ramach projektu powstał scenariusz gry terenowej Globotropiciele (do pobrania TUTAJ), którą testowali uczniowie odwiedzonych szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjum w Długosiodle. Relacje z wyjazdów, galerie zdjęć oraz ciekawostki związane z Edukacją Globalną znajdziesz na blogu projektu.

polska-pomoc

Projekt „Wędrowna Globoteka” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Do realizacji projektu niezbędna była pomoc naszych organizacji partnerskich w miejscowościach, które odwiedzamy: Oddziału Rejonowego PCK w Żyrardowie, Stowarzyszenia „Teraz My!” z Kalinowa i pani prezes Joanny Rosińskiej

Related Projects