Doradztwo zawodowe

[vc_row][vc_column][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2018/10/Obszar-roboczy-1-kopia.png” image_width=”1000″ image_height=”630″ crop=”false”][vc_column_text align=”center”][/vc_column_text][vc_column_text]Odnalezienie się na rynku pracy w nowym kraju jest trudne. Osoba przybywająca do Polski z innego kraju, wykształcona jest w innym systemie oświatowym. Posługuje się innym językiem. Najczęściej nie mówi w języku kraju, do którego zdecydował się migrować lub mówi niewystarczająco dobrze. Umocowana była do tej pory w zupełnie innych realiach. Odpowiadała na potrzeby rynku zawodowego swojego kraju, czyli odpowiadał na specyficzne, charakterystyczne wymagania gospodarki kraju, gdzie do tej pory żył.

W momencie emigracji wszystko się zmienia. Gdy podejmuje się radykalne zmiany, stają przed Migrantem nowe wyzwania. Wiążą się one z dużym stresem i często człowiek czuje się w takiej sytuacji bardzo zagubiony i potrzebuje wsparcia.

Jednym z pierwszych kroków w takiej sytuacji może być skorzystanie ze wsparcia doradców zawodowych w Fundacji, którzy pomogą w następujących sprawach:

  • zrozumienie realiów panujących na polskim rynku pracy, w tym poszczególnych branż
  • pomocy w określeniu i znalezieniu optymalnego miejsca pracy, biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe doświadczenie i zidentyfikowane kompetencje i umiejętności
  • pomocy w wyznaczeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz podpowiedź dotycząca przekwalifikowania się lub zdobycia nowych umiejętności
  • pomocy w wyszukiwaniu odpowiednich ofert pracy – gdzie jej szukać, w jaki sposób efektywnie uczestniczyć w procesach rekrutacji
  • pomocy w pisaniu CV i listu motywacyjnego w języku polskim
  • pomocy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej
  • podpowiedź dotycząca nostryfikacji dokumentów oraz certyfikatów, a także spraw prawnych (w podstawowym zakresie – jeśli takie wsparcie jest koniecznie to zachęcamy zgłosić się do naszego prawnika)

Chcemy podkreślić, że nasi doradcy zawodowi nie świadczą usług pośrednictwa pracy i aktywnie nie szukają ofert pracy dla swoich klientów. Na podstawie ich wskazówek możesz samodzielnie szukać oferty pracy i je konsultować z doradcą.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”26″ txt_transform=”uppercase” font_family=”none”]Kiedy jesteśmy dla Ciebie dostępni?

[/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jesteśmy dostępni dla Ciebie online. Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu umówienia się na konsultację online. ☎️ +48 602 849 247  📧 elmira@fds.org.pl[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”26″ txt_transform=”uppercase” font_family=”none”]Umów się na spotkanie z naszym doradcą![/mk_fancy_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jeżeli chcesz pracować, zarabiać i być niezależny/niezależna – umów się na spotkanie z naszym doradcą!
Aby to zrobić, należy zadzwonić do Fundacji pod nr tel.: ☎️+48 22 658 04 87 lub☎️ +48 602 849 247 albo napisać nam maila na  📧 elmira@fds.org.pl [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text align=”center”][/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]