Odnalezienie się na rynku pracy w nowym kraju jest trudne. Osoba przybywająca do Polski z innego kraju, wykształcona jest w innym systemie oświatowym. Posługuje się innym językiem. Najczęściej nie mówi w języku kraju, do którego zdecydował się migrować lub mówi niewystarczająco dobrze. Umocowana była do tej pory w zupełnie innych realiach. Odpowiadała na potrzeby rynku zawodowego swojego kraju, czyli odpowiadał na specyficzne, charakterystyczne wymagania gospodarki kraju, gdzie do tej pory żył.

W momencie emigracji wszystko się zmienia. Gdy podejmuje się radykalne zmiany, stają przed Migrantem nowe wyzwania. Wiążą się one z dużym stresem i często człowiek czuje się w takiej sytuacji bardzo zagubiony i potrzebuje wsparcia.

Jednym z pierwszych kroków w takiej sytuacji może być skorzystanie ze wsparcia doradców zawodowych w Fundacji, którzy pomogą w następujących sprawach:

  • zrozumienie realiów panujących na polskim rynku pracy, w tym poszczególnych branż
  • pomocy w określeniu i znalezieniu optymalnego miejsca pracy, biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe doświadczenie i zidentyfikowane kompetencje i umiejętności
  • pomocy w wyznaczeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz podpowiedź dotycząca przekwalifikowania się lub zdobycia nowych umiejętności
  • pomocy w wyszukiwaniu odpowiednich ofert pracy – gdzie jej szukać, w jaki sposób efektywnie uczestniczyć w procesach rekrutacji
  • pomocy w pisaniu CV i listu motywacyjnego w języku polskim
  • pomocy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej
  • podpowiedź dotycząca nostryfikacji dokumentów oraz certyfikatów, a także spraw prawnych (w podstawowym zakresie – jeśli takie wsparcie jest koniecznie to zachęcamy zgłosić się do naszego prawnika)

Chcemy podkreślić, że nasi doradcy zawodowi nie świadczą usług pośrednictwa pracy i aktywnie nie szukają ofert pracy dla swoich klientów. Na podstawie ich wskazówek możesz samodzielnie szukać oferty pracy i je konsultować z doradcą.

Kiedy jesteśmy dla Ciebie dostępni?

Jesteśmy dostępni dla Ciebie codziennie w naszym biurze na ul. Brackiej 18/63:

Poniedziałek, godz. 16 :30 – 20:00 (j. polski, j. angielski)

Wtorek, godz. 16:00 – 20:00 (j. polski)

Środa, godz. 16:30 – 20:00 (j. polski, j. angielski)

Czwartek, godz. 16:30– 20:00 (j. polski, j. angielski)

Piątek, 16.30 – 20:00 (j. polski, j. angielski, j. białoruski, j. rosyjski)

Sobota – (j. polski, j. angielski, j. białoruski, j. rosyjski) – prosimy o telefon w celu potwierdzenia i ustalenia możliwości spotkania

Jesteśmy też raz w miesiącu w Radomiu i Płocku. W Radomiu w 2020 roku jesteśmy w dniach: 30.01, 27.02, 19.03, 9.04, 28.05, 18.06. W Płocku jesteśmy w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Dodatkowo, nasi doradcy (j. polski, j. angielski, j. białoruski, j. rosyjski) są dostępni w ramach sobót informacyjnych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (ul. Marszałkowska 3/5) w każdą ostatnią sobotę miesiąca, począwszy od 29 lutego.

Umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Jeżeli chcesz pracować, zarabiać i być niezależny/niezależna – umów się na spotkanie z naszym doradcą!
Aby to zrobić, należy zadzwonić do Fundacji pod nr tel.: +48 22 658 04 87 lub przyjść do siedziby Fundacji (ul. Bracka 18/63, Warszawa).

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.