Odnalezienie się na rynku pracy w nowym kraju jest trudne. Osoba przybywająca do Polski z innego kraju, wykształcona jest w innym systemie oświatowym. Posługuje się innym językiem. Najczęściej nie mówi w języku kraju, do którego zdecydował się migrować lub mówi niewystarczająco dobrze. Umocowana była do tej pory w zupełnie innych realiach. Odpowiadała na potrzeby rynku zawodowego swojego kraju, czyli odpowiadał na specyficzne, charakterystyczne wymagania gospodarki kraju, gdzie do tej pory żył.

W momencie emigracji wszystko się zmienia. Gdy podejmuje się radykalne zmiany, stają przed Migrantem nowe wyzwania. Wiążą się one z dużym stresem i często człowiek czuje się w takiej sytuacji bardzo zagubiony i potrzebuje wsparcia.

Jednym z pierwszych kroków w takiej sytuacji może być skorzystanie ze wsparcia doradców zawodowych w Fundacji, którzy pomogą w następujących sprawach:

  • zrozumienie realiów panujących na polskim rynku pracy, w tym poszczególnych branż
  • pomocy w określeniu i znalezieniu optymalnego miejsca pracy, biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe doświadczenie i zidentyfikowane kompetencje i umiejętności
  • pomocy w wyznaczeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz podpowiedź dotycząca przekwalifikowania się lub zdobycia nowych umiejętności
  • pomocy w wyszukiwaniu odpowiednich ofert pracy – gdzie jej szukać, w jaki sposób efektywnie uczestniczyć w procesach rekrutacji
  • pomocy w pisaniu CV i listu motywacyjnego w języku polskim
  • pomocy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej
  • podpowiedź dotycząca nostryfikacji dokumentów oraz certyfikatów, a także spraw prawnych (w podstawowym zakresie – jeśli takie wsparcie jest koniecznie to zachęcamy zgłosić się do naszego prawnika)

Chcemy podkreślić, że nasi doradcy zawodowi nie świadczą usług pośrednictwa pracy i aktywnie nie szukają ofert pracy dla swoich klientów. Na podstawie ich wskazówek możesz samodzielnie szukać oferty pracy i je konsultować z doradcą.

Kiedy jesteśmy dla Ciebie dostępni?

Jesteśmy dostępni dla Ciebie online. Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu umówienia się na konsultację online. ☎️ +48 602 849 247  📧 elmira@fds.org.pl

Umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Jeżeli chcesz pracować, zarabiać i być niezależny/niezależna – umów się na spotkanie z naszym doradcą!
Aby to zrobić, należy zadzwonić do Fundacji pod nr tel.: ☎️+48 22 658 04 87 lub☎️ +48 602 849 247 albo napisać nam maila na  📧 elmira@fds.org.pl 

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

W poniedziałek, 18 czerwca ruszają zapisy na spotkania w ramach doradztwa zawodowego. 

 

Jako doradca zawodowy udzielam indywidualnych porad zawodowych ułatwiających wybór zawodu, zmianę kwalifikacji, podjęcie zatrudnienia.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w odkrywaniu swojego potencjału zawodowego, a przede wszystkim w odnajdywaniu się na polskim rynku pracy lub potrzebujesz pomocy w opracowaniu swojej ścieżki kariery lub dokumentów aplikacyjnych – zapraszam!

– Anna Skrzypa, doradczyni zawodowa

Terminy konsultacji: Poniedziałek 17:00 – 20:00

 

[eng]

We are starting with a special job consultations programme!


As a career counselor, I provide individual career advice to help with choosing a profession, changing qualifications, and taking up an employment.

If you need support in discovering your professional potential, finding yourself on the Polish labor market or need help in developing your career path or just application documents – I invite you!

– Anna Skrzypa, job consultant

Every Monday from 5 to 8 pm