ABC Mieszkam w Polsce – wynajem mieszkań

[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2019/01/pasek-poziom-do-artykułów_mieszkania-01.png” crop=”false”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Mazowsze staje się coraz bardziej wielokulturowe – każdego roku przybywa cudzoziemców, którzy chcą tymczasowo lub na stałe osiąść w Polsce. Podczas przyjazdu napotykają jednak na wiele problemów, a jednym z nich jest wynajem mieszkań. Spotkanie informacyjne „ABC Mieszkam w Polsce – wynajem mieszkań” skierowane jest do migrantów i migrantek, którzy chcieliby poznać swoje prawa, ale także obowiązki w tym zakresie.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=uREHy_IFSUyaWE32gIL-t_lAc4ytmY5MkKYt_pHfYmhUNk5WOE9PN1FIQ1BRRVhIUUdLSVFYTjhURS4u

Jesteś cudzoziemcem z prawem pobytu w Polsce? Szukasz informacji jak wynająć mieszkanie w Warszawie? Czy wiesz na co zwrócić uwagę w umowie najmu? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kaucji i zasad jej zwrotu? Zastanawiasz się, jak uchronić się przed nieuczciwymi wynajmującymi? A może potrzebujesz wiedzy, która pomoże Ci wzbudzić zaufanie u wynajmującego? Tych i innych rzeczy związanych z wynajmem mieszkań dowiesz się podczas spotkania:

Kiedy: 31 stycznia 2019, 18.00 – 20.00
Gdzie: biuro Fundacji dla Somalii, ul. Bracka 18/63 (klatka nr VI) Warszawa
Dla kogo: cudzoziemcy (Obywatele Państw Trzecich, osoby, która nie są obywatelami krajów Unii Europejskiej) z legalnym prawem pobytu na terenie Polski. Przed spotkaniem trzeba będzie okazać jeden z następujących dokumentów: Kartę Pobytu lub paszport ze stemplem stwierdzającym ubieganie się o pobyt w Polsce.

UWAGA! Liczba miejsca ograniczona! W sesji może wziąć udział 15 osób. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=uREHy_IFSUyaWE32gIL-t_lAc4ytmY5MkKYt_pHfYmhUNk5WOE9PN1FIQ1BRRVhIUUdLSVFYTjhURS4u

Przed spotkaniem zostaniesz poproszona/poproszony o wypełnienie formularza beneficjenta, podpisanie listy obecności i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO). Jest to warunkiem udziału w sesji informacyjnej.

Sesja informacyjna „ABC Mieszkam w Polsce – wynajem mieszkań” to pierwsza z zaplanowanych 36 dwugodzinnych sesji „ABC Mieszkam w Polsce”, których celem jest informowanie o prawach i obowiązkach cudzoziemców mieszkających w Polsce. W każdy miesiącu planowana jest minimum jedna sesja.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2018/08/stopka-aktualna_05.09.2018.png” crop=”false” link=”https://goo.gl/forms/Ca39q9Viij1MlHr73″ align=”center”][vc_column_text]Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]