HelpMi: Pomoc migrantom w integracji w środowisku pracy

[vc_row][vc_column][vc_column_text](styczeń 2020)

Projekt „HelpMi: Pomoc migrantom w integracji w środowisku pracy” jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus + KA2 Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk – Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji dorosłych.

Projekt rozpoczął się 1 września 2019 r., a jego łączny czas trwania wynosi 24 miesiące.

Konsorcjum składa się z 5 organizacji pochodzących z 5 różnych krajów europejskich (Cypru, Grecji, Finlandii, Włoch i Polski). Koordynatorem projektu jest ASDA RY, a partnerami są Enoros Consulting Ltd, Consorzio CO&SO, Fundacja dla Somalii i Kokkalis Foundation. 

Więcej informacji na poziomie konsorcjum możesz uzyskać na tej stronie projektu www.helpmi.eu

Ogólnym celem projektu jest przeszkolenie specjalistów HR w zakresie pomocy migrantom w integracji w ich środowisku pracy, przygotowanie i wdrożenie kształcenia specjalistów HR, stawianie czoła wyzwaniom różnorodności i włączania migrantów do środowiska pracy, a także promowanie integracji pracowników migrujących. Projekt ma na celu poprawę kompetencji specjalistów HR w zakresie zarządzania różnorodnością na rzecz stworzenia środowiska integracyjnego, w którym każdy pracownik, niezależnie od narodowości, będzie mógł się uczyć, rozwijać i przyczyniać do sukcesu organizacji.

W ramach projektu partnerzy odbyli już w listopadzie wirtualne spotkanie za pośrednictwem Skype’a i dyskutowali nad realizacją projektu, jego implementacją, działaniami oraz Rezultatami Pracy Intelektualnej (IOs). Udostępnili umowy i wszystkie niezbędne dokumenty, a w ciągu pierwszych miesięcy rozpoczęli wdrażanie IO1, którym jest „Kodeks postępowania dla menedżerów / pracowników HR, którzy współpracują z pracownikami migrującymi”. Kodeks postępowania będzie gotowy w listopadzie 2020 r. i zostanie rozpowszechniony wśród wszystkich zainteresowanych stron.

W dniach 22–23 stycznia 2020 r. w Helsinkach w Finlandii odbyło się 1. spotkanie inauguracyjne z udziałem przedstawicieli wszystkich partnerów, podczas którego omówione zostały działania i harmonogram projektu.[/vc_column_text][mk_gallery images=”12274,12275,12273″ column=”1″ overlay_color=”#dd8500″ item_id=”1580829631-5e398bbf84d47″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2020/02/Partnerzy.png” crop=”false”][/vc_column][/vc_row]