Dzień Turecki w FdS

D

laczego Polacy masowo fascynują się historią Sulejmana? Co łączy Polaków i Turków? Czy życie w Turcji różni się bardzo od życia w Polsce? Jakie zwyczaje zaskakują cudzoziemców w Turcji? Co Turcy lubią w Polakach, a co im przeszkadza? Jaki wygląda wspólny grunt kontaktów polsko-tureckich?

Turkder.org

Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulturze tureckiej zorganizowane przez Ertena Altintaşa! Dowiecie się m.in., czym jest powstająca właśnie organizacja Turkder.org, która ma zrzeszać tureckojęzyczne społeczności, a także promować kulturę turecką.

Po wspólnym obejrzeniu jednego z odcinków popularnego popularnego serialu o tureckiej historii, zapraszamy do dyskusji na temat Turcji i jej związków kulturowych z innymi krajami, przede wszystkim z Polską. Będzie także coś dla podniebienia. Wspólnie skosztujemy tradycyjnych, tureckich potraw.

W trakcie spotkania turkolożka Agnieszka Aysen Kaim opowie o różnych aspektach kultury Turcji, odpowiadając na te i inne pytania, a Wojtek Kordyzon doda kilka słów o staropolskich kontaktach polsko-tureckich i najciekawszych relacjach z dawnych podróży do Turcji.

Gdzie i kiedy?

Sobota, 16 maja, 17.00

Fundacja dla Somalia, ul. Bracka 18/63, domofon 63

Leave a Comment