Dzień Turecki w FdS

[vc_row][vc_column width=”1/1″][mk_padding_divider size=”40″][mk_dropcaps style=”fancy-style” size=”14″ padding=”10″]D[/mk_dropcaps][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]laczego Polacy masowo fascynują się historią Sulejmana? Co łączy Polaków i Turków? Czy życie w Turcji różni się bardzo od życia w Polsce? Jakie zwyczaje zaskakują cudzoziemców w Turcji? Co Turcy lubią w Polakach, a co im przeszkadza? Jaki wygląda wspólny grunt kontaktów polsko-tureckich?[/vc_column_text][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” txt_transform=”uppercase” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left”]Turkder.org[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulturze tureckiej zorganizowane przez Ertena Altintaşa! Dowiecie się m.in., czym jest powstająca właśnie organizacja Turkder.org, która ma zrzeszać tureckojęzyczne społeczności, a także promować kulturę turecką.

Po wspólnym obejrzeniu jednego z odcinków popularnego popularnego serialu o tureckiej historii, zapraszamy do dyskusji na temat Turcji i jej związków kulturowych z innymi krajami, przede wszystkim z Polską. Będzie także coś dla podniebienia. Wspólnie skosztujemy tradycyjnych, tureckich potraw.

W trakcie spotkania turkolożka Agnieszka Aysen Kaim opowie o różnych aspektach kultury Turcji, odpowiadając na te i inne pytania, a Wojtek Kordyzon doda kilka słów o staropolskich kontaktach polsko-tureckich i najciekawszych relacjach z dawnych podróży do Turcji.
[/vc_column_text][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#00afec” size=”24″ font_weight=”inherit” font_style=”inhert” txt_transform=”uppercase” letter_spacing=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”left”]Gdzie i kiedy?[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”center” margin_bottom=”0″]

Sobota, 16 maja, 17.00

Fundacja dla Somalia, ul. Bracka 18/63, domofon 63

[/vc_column_text][mk_padding_divider size=”40″][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2015/02/Międzykulturowy-Inkubator-Organizacji-Imigranckich_compressed.jpg” image_width=”800″ image_height=”350″ crop=”false” svg=”false” lightbox=”false” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″][mk_padding_divider size=”40″][/vc_column][/vc_row]