ICD: Z nami na szczyt kariery

F

undacja dla Somalii była współorganizatorem International Career Day 2014. Wraz z Collegium Civitas i American Chamber of Commerce pomagaliśmy studentom zagranicznym w wyborze ich ścieżki zawodowej. Zainteresowani mogli skorzystać z punktu informacyjnego oraz coachingu i doradztwa zawodowego prowadzonego przez pracowników Fundacji i prowadzonego przez nią punktu konsultacyjnego Chmielna26.

Międzynarodowy Dzień Kariery odbył się 28 marca w Pałacu Kultury i Nauki. Podczas ICD przejrzeliśmy dziesiątki życiorysów i wskazywaliśmy, jakie błędy młodzi ludzie popełniają przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Podpowiadaliśmy również, jakie warunki muszą spełnić, aby podjąć legalne zatrudnienie w Polsce.

Do dyspozycji mieliśmy dwie sale wykładowe na 12. piętrze PKiN. W jednym prowadziliśmy doradztwo zawodowe i Do dyspozycji mieliśmy dwie sale wykładowe na 12. piętrze PKiN. W jednym prowadziliśmy doradztwo zawodowe i coaching, w drugim zapraszaliśmy do udziału w naszych nowych projektach i informowaliśmy o komponentach naszego programu.

ICD było znakomitą okazją do promocji prowadzonego przez nas programu „Immigrants in Action”. Tego dnia zainaugurowaliśmy nasz nowy projekt „Aktywnie+Legalnie”, w ramach którego będziemy realizować kampanię społeczną o legalnym zatrudnieniu i przedsiębiorczości imigrantów.

Leave a Comment