Konferencja A+L [GALERIA ZDJĘĆ]

K

ampania informacyjna pod nazwą „Integracja się opłaca” trwała niecałe cztery miesiące. Mimo krótkiego czasu udało się nam jednak osiągnąć zamierzone rezultaty. Możemy być z siebie dumni!

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Do końca dobiegła kampania informacyjna będąca częścią projektu „Aktywnie i Legalnie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Mierzymy pierwsze efekty naszej pracy.

Kampania „Integracja się opłaca” była skierowana do społeczeństwa polskiego, w szczególności zaś do polskich pracodawców. Dzięki naszym partnerom informacje dotyczące legalnego zatrudnienia cudzoziemców dotarły do mieszkańców Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Gdańska i Lublina. W naszych spotach promowaliśmy aktywnych i przedsiębiorczych imigrantów. Historie naszych bohaterów – Lilit Karapetyan, Daniela Omotosho oraz Omoye Akhagby – miało okazję poznać ponad 1,5 miliona pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej.

W trakcie konferencji podsumowującej kampanię, która miała miejsce 24 lutego w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, rozmawialiśmy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami o tym, co to znaczy żyć legalnie i aktywnie w Polsce. W dyskusji wzięli udział cudzoziemcy, przedstawiciele władz lokalnych, parlamentarzyści i pracodawcy zatrudniający imigrantów.

Konkluzja ze spotkania jest krótka: wszyscy życzymy sobie, aby jeszcze więcej pracodawców dostrzegło potencjał cudzoziemców mieszkających w Polsce. Dlatego nadal będziemy namawiać polskich przedsiębiorców, by czerpali całymi garściami z doświadczeń i kompetencji zawodowych imigrantów. Wszystko oczywiście poprzez ich legalne zatrudnienie.

Tym przedsiębiorcom, którzy już teraz pokazywać dobre praktyki w legalnym zatrudnianiu cudzoziemców, przyznaliśmy specjalne wyróżnienia.

– Na swojej drodze spotkaliśmy wiele zaangażowanych społecznie firm i instytucji, które włączyły się w aktywizację imigrantów na rynku pracy. Firmy, które wspierały nas w działaniach najsilniej, chcielibyśmy wyróżnić tytułem firmy przyjaznej cudzoziemcom – mówi Abdulcadir Gabeire Farah, prezes Fundacji dla Somalii.

Wśród nagrodzonych film znalazły się:

  • firma informatyczna Transition Technologies S.A.,
  • biuro podróży Africaline,
  • portal GazetaPraca.pl,
  • Umbrella Marketing Group,
  • Eltee Group – Języki i Podróże.

Specjalne wyróżnienie za wsparcie integracji i aktywizacji imigrantów na rynku pracy przyznano także Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Warszawy. Patronem medialnym wyróżnień dla firm przyjaznych cudzoziemcom był portal Odpowiedzialnybiznes.pl, którego wydawcą jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

GALERIA ZDJĘĆ

Leave a Comment