Kuchnie Świata Online: Gotuj z Marco Ghią!

[vc_row][vc_column][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2020/05/wydarzenie_FB-1.png” crop=”false”][vc_column_text]

Chcąc umilić Wam czas spędzony na kwarantannie, a jednocześnie przybliżyć tajniki różnych kuchni z całego świata – ruszamy z nowym cyklem warsztatów kulinarnych online!

W niedzielny poranek, 17 maja, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie online, NA ŻYWO z Marco Ghią, kucharzem Akademia Kulinarna Whirlpool. Marco przygotuje specjał kuchni włoskiej, a także opowie o swoim życiu na emigracji.

LIVE: https://www.facebook.com/FundacjadlaSomalii

Kilka słów o kucharzu:
Marco Ghia
Szef kuchni w Akademia Kulinarna Whirlpool. Uczestnik programu „Gotowi, do gotowania, start!”.
Gotowanie zawsze odgrywało ważną rolę w jego życiu. Jako dziecko zawsze kręcił się w kuchni, o świcie jeździł na targ z wujkiem, który prowadził restaurację w okolicy Bergamo. Tam nauczył się podstaw – jak rozpoznać świeżą rybę, stwierdzić, czy warzywa są warte swojej ceny, a kawałek mięsa odpowiedni do planowanego dania. Jego pierwszą nauczycielką była oczywiście jego mama – mistrzyni tradycyjnej, domowej kuchni włoskiej. Jako student utrzymywał się przez wiele lat z pracy w restauracjach we Włoszech i za granicą, co ukształtowało go później jako kucharza. To, co sprawia, że kuchnia jest wyśmienita, to dbałość o jakość produktów, prostota kompozycji, szacunek dla smaku, konsystencji i charakteru wykorzystywanych składników oraz dbałość o ostateczny efekt. Kiedy nie gotuje lub nie karmi przyjaciół, to rozmawia o gotowaniu. Pasją i miłością do gotowania nie umie się nie podzielić.

KIEDY: 17.05.2020, godz. 11:00
GDZIE: Tam, gdzie sięga internet! Transmisja odbędzie się na facebookowym profilu Fundacji dla Somalii

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim!

Mamy dla Was challenge – czy potraficie ugotować tak jak Marco? Podzielcie się zdjęciem swojej potrawy![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]