James Omolo: STOP przemocy wobec kobiet

S

potkanie odbędzie się 26 marca o 17.00 w Fundacji dla Somalii w Warszawie. Jego organizatorem jest James Omolo, prezes Fundacji Afryka Connect i uczestnik Międzykulturowego Inkubatora. Patronami spotkania są Global African Dialogue i Fundacja dla Somalii.

Spotykamy się pod hasłem STOP przemocy wobec kobiet. Spróbujemy przeanalizować sobie konkretne przypadki przemocy domowej – pochodzące z różnych krajów, by jak najlepiej pokazać, że nie ma znaczenia, gdzie żyjemy, przemoc nie zna granic.

Pokażemy także kilka dokumentów, które wprowadzą nas do tego okrutnego zjawiska, jakim jest przemoc w różnych kulturach. Chcemy pomóc identyfikować istnienia przemocy domowej, a także doradzić, gdzie należy szukać w razie potrzeby pomocy.

W programie m.in. prezentacja światowej skali problemu przygotowana przez Omoye Akhagbę (Global African Dialogue, IFiS PAN), studia porównawcze przypadków (o przemocy polskiej i afrykańskiej) do grupowej analizy (Magdalena Misztal, Agnieszka Kosińska). O mobbingu w pracy i przeciwdziałaniu mu opowie zaś Anna Karbowniak (Fundacja dla Somalii).

Spotkajmy się razem 26 marca, by wspólnie powiedzieć STOP przemocy wobec kobiet!

Leave a Comment