PROJEKT „Program wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć”

Kochani, rozpoczynamy nowy projekt wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć. Temat nie jest łatwy, jednakże mamy zamiar go udźwignąć.

W ramach projektu dla beneficjentek Fundacji już dostępne są bezpłatne usługi specjalistycznego doradztwa prawnego, doradztwa psychologicznego oraz doradztwa integracyjnego.

Żeby skorzystać się z pomocy, wystarczy napisać na maria@fds.org.pl lub zadzwonić (pn-pt, 10.00-18.00) na 736 380 203

Dodatkowo zaplanowaliśmy szereg otwartych bezpłatnych warsztatów i treningów (o nich będziemy informować na bieżąco), które pomogą uczestniczkom zwiększyć poziom świadomości swoich praw oraz sposobów wsparcia w sytuacji uwikłania w przemoc.

Opracowaliśmy również cykl szkoleń o migranckim kontekście przemocy ze względu na płeć dla pracowników innych organizacji i instytucji. Nasze szkolenia pomogą poznać więcej aspektów pracy z cudzoziemcami, aby jeszcze lepiej dopasować ofertę swoich usług do ich potrzeb. Zgłaszać zapotrzebowania na szkolenia można na nina@fds.org.pl oraz 728 852 088

Za niedługo powstanie odświeżona baza instytucji (tzw. mapping), które już wspierają lub są gotowe wspierać migrantów na mapie Warszawy, co dodatkowo wzmocni relacje i sieciowość opracowaną w ramach naszego programu.

Zwracamy uwagę, że projekt pt. „Program wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG i będzie trwał w ciągu 15 miesięcy.