Nabór wniosków: Wsparcie w wyjściu z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 dla osób przymusowo migrujących (uchodźców)

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Fundacja Polska Gościnność i Fundacja dla Somalii w ramach realizacji projektu pomocowego finansowanego z środków UNHCR rozpoczynają przyjmowanie zgłoszeń od osób przymusową migrujących, które z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej znalazły się w sytuacji kryzysowej. Projekt składa się z dwóch części:

 • wsparcie mieszkaniowe – wsparcie finansowe na wydatki mieszkaniowe dla cudzoziemców z potwierdzonymi statusami: uchodźcy, ochrony uzupełniającej i pobytu humanitarnego, doświadczający trudnej sytuacji życiowej z związku z pandemią COVID-19 – komponent realizowany przez Fundację dla Somalii;
 • Wsparcie w wyjściu z kryzysu – opracowanie planu socjalnego mającego za zadanie wyjście rodziny/osoby z obecnego kryzysu. Program obejmować będzie naukę języka polskiego, pomoc w znalezieniu pracy, wsparcie socjalne, ewentualną pomoc psychologiczną oraz inne elementy dostosowane do indywidualnej sytuacji rodziny – komponent realizowany przez Fundację Polska Gościnność.

Poniżej znajduje się komplet dokumentacji programowej:

 1. Regulamin programu wsparcia:
  1. W języku polskim – kliknij tutaj
  2. W języku angielskim – kliknij tutaj
  3. W języku rosyjskim – kliknij tutaj
 2. Wniosek o udzielenie wsparcia:
  1. W języku polskim – kliknij tutaj
  2. W języku angielskim – kliknij tutaj
  3. W języku rosyjskim – kliknij tutaj
 3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Właściciela Mieszkania – jeden plik zawierający trzy wersje językowe – kliknij tutaj

Fundacja dla Somalii udziela informacji oraz wsparcia w wypełnianiu dokumentów aplikacyjnych w swoim biurze na ul. Brackiej 18/63 (Warszawa). W związku z sytuacją epidemiologiczną, rekomendowany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny oraz umówienie się na spotkanie o określonej godzinie – numer telefonu +48 22 658 04 87.

Wniosek należy złożyć osobiście w biurze Fundacji dla Somalii w godzinach pracy biura, tj. 11:00 – 18:00 w okresie od 31 sierpnia do 11 września 2020.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji potencjalnie zainteresowanym osobom, kolegom i koleżankom oraz innym instytucjom, które pracują z osobami przymusowo migrującymi.

Dane kontaktowe:

[/vc_column_text][mk_image src=”https://fds.org.pl/wp-content/uploads/2020/08/wyjscie-z-kryzysu-3logotypy.png” crop=”false”][/vc_column][/vc_row]